Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šechný nič zvláštne nepociťoval

Sportnet|Publikované 4. dec 2008 o 23:00

POPRADU SA VZĎAĽUJE ÚČASŤ V PLAY-OFFZápasmi 26. kola dnes pokračuje hokejová Slovnaft extraliga. Kežmarčania sa predstavia v Žiline a Poprad

POPRADU SA VZĎAĽUJE ÚČASŤ V PLAY-OFF

Zápasmi 26. kola dnes pokračuje hokejová Slovnaft extraliga. Kežmarčania sa predstavia v Žiline a Poprad privíta doma Nitru. Po utorňajšom súboji určite zavládla väčšia spokojnosť v kežmarskej šatni, keďže v podtatranskom derby boli úspešnejší domáci "jastraby."

KEŽMAROK. Aj keď bezprostredne po skončení duelu si v kežmarskej kabíne musel útočník Richard Šechný dávať ľad na nohu, s víťazstvom bol spokojný.

"Určite sme radi, že sme vyhrali, lebo s Popradom to sú špecifické zápasy. Bojovali sme a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Vôbec som sa nezamýšľal nad tým, že hrám proti mužstvu, v ktorom som začínal túto sezónu, veď som tam bol len tri či štyri mesiace. Dôležité bolo, že sme stále vyhrávali a dotiahli to do úspešného konca. Vždy sa hrá jednoduchšie, keď vyhrávame, ako keď musíme doťahovať. Celé mužstvo podalo obetavý výkon, výborný bol brankár Budai. Dúfam, že nám to pomôže a že už konečne začneme víťaziť aj vonku," naznačil autor otváracieho zásahu v stretnutí.

Play-off v nedohľadne

Po prehre v Kežmarku strácajú Popradčania na ôsme miesto zaručujúce účasť v play-off už 17 bodov a vidina účasti vo vyraďovacej časti sa im pomaly rozplýva.

"Vyhrá ten, kto je lepší a tentoraz to bol Kežmarok. Snažili sme sa, ale keď nedávame góly, nemôžeme byť úspešní. Nemôžeme sa vyhovárať ani na brankára, musíme byť jednoducho efektívnejší v koncovke. Hecovali sme sa už na rozcvičke pred zápasom, predsa len je to derby a každý každého pozná, veľa chlapcov Kežmarku hralo v Poprade. Chceli sme vyhrať, lebo body potrebujeme ako soľ, škoda, prehrali sme. Veľa šancí sme mali v prvej tretine, druhá bola obojstranne vyrovnaná. Keď sa mi v úvode tej záverečnej podarilo vyrovnať na 2:2, veril som, že to dotiahneme do víťazného konca," povedal nám popradský útočník Dávid Skokan.

Dnes Nitra, zajtra Martin

"Kamzíkov" teraz čaká domáci dvojzápas, keď dnes hostia na svojom ľade Nitru a už zajtra Martin.

"Potrebujeme vyhrávať, ale to už hovoríme dlho. Netreba hovoriť, ale drieť a hlavne dávať góly. V Poprade je to ťažké, lebo na tom úzkom klzisku všetci bránia a väčšinou nás tesne porážajú. Súperov takmer vždy prevýšime v početnosti striel, ale to nestačí, rozhodujú góly a tých dávame málo," dodal D. Skokan.

RICHARD HUDEČEK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.