Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šechný: Mohli by sme tam prekvapiť

Sportnet|Publikované 28. okt 2008 o 00:00

Kežmarok kráča od prehry k prehre. Štrnásť kôl po sebe neokúsilo mužstvo spod Tatier víťazstvo. Pritom neraz bolo k nemu blízko. Aj v nedeľu s

Košicami sa na domácom ľade držali favorita ako kliešť. Oceliari vyhrali 2:1, keď o zisku troch bodov rozhodli v tretej tretine.

KOŠICE. V druhom kežmarskom útoku nastupuje na centri Richard Šechný. Sezónu síce začal v Poprade, no pred pár dňami tam predčasne skončil, a tak sa vrátil do Kežmarku, kde predtým pôsobil. Tréneri ho zaradili do formácie s Pavlom Segľom a Martinom Drotárom a v porovnaní s tým, čo ukázal v Poprade, Šechný výrazne ožil. V súboji s Košicami zaznamenal v druhej minúte jediný gól svojho tímu. Po príchode do Kežmarku získal v piatich stretnutiach päť kanadských bodov, zatiaľ čo v Poprade v 14 zápasoch iba tri. Po derby s Košicami a pred dnešným súbojom rovnakých súperov v Steel Aréne (o 17.30) sme sa Riša opýtali:

Kežmarok doma prehral Košicami o gól, s Banskou Bystricou po predĺžení, s Martinom po samostatných nájazdoch. Kedy prelomí domácu smolu a po prvý raz v sezóne zaboduje na vlastnom ľade naplno?

"Vyhrať sme mohli aj s Košicami. Ale tie sú kvalitou kádra niekde inde, s nimi sa veľmi rovnať nemôžeme. Viac mrzia prehry s Martinom a Banskou Bystricou. Tam sme pokojne mohli zvíťaziť."

Nedeptajú mužstvo najtesnejšie prehry?

"Nikomu na pohode nepridajú. Keby sme uhrali tie body, ktoré sa uhrať dali, bola by nálada oveľa lepšia. Ale bojujeme ďalej."

Proti Košiciam ste dali vedúci gól, dlhé minúty bol potom stav vyrovnaný...

"Bolo to otvorené, za stavu 1:1 bolo jasné, že kto dá druhý gól, tak vyhrá. Predtým, ako sa Huna dostal k rozhodujúcemu zakončeniu okolo mantinelu, sme mali aj my dobrú príležitosť. Mohli sme potom ešte v závere vyrovnať, jedna-dve možnosti tam boli."

Prospel vám prechod z Popradu do Kežmarku?

"Určite. Hrá sa mi oveľa lepšie."

Pocítili ste psychické uvoľnenie?

"Predovšetkým to. Hrá sa mi lepšie. Domáci štadión má byť výhodou domáceho tímu, ale v Poprade podľa mňa nebol. Myslím, že hráčom to malé klzisko nevyhovovalo. Tí, čo hru predtým na väčšom tvorili, sa teraz trápia. Na to, aby ste hrali na kanadskom ľade, musíte mať aj vhodné hráčske typy. Ale u nás predsa hráči nie sú zvyknutí na malý ľad."

V Poprade ste nedali gól, v Kežmarku zaznamenali dva. Pribudli body v štatistikách, tie, ktoré sa od vás tak čakajú...

"V Poprade som nezačal sezónu dobre, rovnako ani mužstvo. Boli tam tlaky, čakali, že budem bodovať. Isteže, aj v Kežmarku sú tlaky, ale hrá sa mi tu lepšie."

Čaká vás zápas v Košiciach. Na veľkom klzisku sa budete cítiť dobre?

"V Steel Aréne sa mi hralo dobre vždy. Je tam priestor na manévrovanie, na kľučku, v presilovke môžete puk podržať. Košičania majú v mužstve presne takých hráčov, ktorým ten veľký ľad sedí. Preto doma víťazia."

Kežmarok ešte v Košiciach nevyhral. Môže pomýšľať na prerušenie série prehier na ľade lídra súťaže?

"v Steel Aréne sa vyhráva ťažko. Domáci majú štyri kvalitné päťky. Ale ak s vyvarujem chýb v obrane, ktoré sa nám stávajú, mohli by sme tam prekvapiť."

TOMÁŠ TÓTH

tomas.tothkorzar.sk

Súvisiace články