Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Sébastien Loeb tretí raz víťazom cyperskej rely

Sportnet|Publikované 25. sep 2006 o 00:00

Francúz Sébastien Loeb na automobile Citroen sa stal víťazom cyperskej rely, 12. podujatia tohtoročného seriálu MS. Úradujúci majster sveta už

tretíkrát za sebou triumfoval na Afroditinom ostrove, zaknihoval si ôsme víťazstvo v tejto sezóne a celkovo 28. v seriáli MS.

"Lepšie to už ani nemohlo byť. Vyhral som tretíkrát v jednom slede a to ma hreje mi srdci. Do pretekov som dal zo seba všetko. Je to ôsme víťazstvo v tejto sezóne," povedal. Loeb zvíťazil s náskokom 21,2 sekundy pred druhým Marcusom Grönholmom na Forde. "Marcus ma dva dni veľmi tlačil. Teraz môžme ísť do Turecka a dúfam, že úspechy potvrdíme," dodal Loeb.

Sklamaný Grönholm po skončení pretekov iba pokrčil plecami. "Snažíme sa vyhrať a získať body. Momentálne sa nám až tak nedarí. Bolo otázkou, či sa pokúsim Seba dobehnúť. Tím rozhodol, že je to dôležitejšie ako udržať druhé miesto a nazbierať body," vyhlásil.

Na treťom mieste skončil Mikko Hirvonen, rovnako z tímu Ford.

Výsledky: 1. Sébastien Loeb, Daniel Elena (Fr./Monaco/Citroen Xsara WRC) 4:40:50,4, 2. Marcus Grönholm, Timo Rautiainen (Fín./Ford Focus WRC) 4:41:11,6, 3. Mikko Hirvonen, Jarmo Lehtinen (Fín./Ford Focus WRC) 4:46:06,5.

Poradie MS po 12 zo 16 pretekov: 1. Sébastian Loeb (Fr./Kronos Total Citroen) 112 b., 2. Marcus Grönholm (Fín./Ford-WR-Team) 77, 3. Daniel Sordo (Šp./Kronos Total Citroen) 41.

Súvisiace články