Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Sebakritike neuhýbal, štatistika by ho usvedčila

Sportnet|Publikované 10. okt 2006 o 22:00

Zvolen Sebakritický pohľad na veci mu nechýbal. Preto Igor Majeský (na snímke) chlapsky naznačil, že obdobie, ktoré strávil v hokejovom drese

kamzíkov, bolo najhoršie v jeho kariére. "Asi som nezapadol do kolektívu. Neuchytil som sa, čo sa mi po prvý raz prihodilo v takejto neželanej miere." Hráč, ktorý odohral iba osem stretnutí a doplatil aj na zdravotné problémy, sa pod Tatrami ani raz v koncovke neprejavil. Okrem toho musel si zvykať na iné úlohy. Prvý raz sa objavil na poste ľavého brániaceho krídla, pričom táto úloha mu bola dovtedy cudzia. "Nejaký výpadok kvôli tomu, že som nebol fit, možno zohral negatívnu rolu, ale i tak bez námietok akceptujem, že sa vedenie klubu rozhodlo prepustiť ma," vrátil sa k odchodu z kádra východniarov bojovník v útočnej formácii.

V prípravnom období Popradčanov nastupoval vo formácii s Halajom a Kopeckým, ktorý neskôr odišiel a namiesto neho nastupoval Jasovský. Hoci príprava je niečo iné ako súťaž, predsa spočiatku napĺňal očakávanie. Patril medzi lídrov v produktivite, išlo mu to a zdalo sa, že kúpa našich bola naozaj dobrá. No potom, akonáhle odštartoval nový ročník extraigy, ako keby tomuto hráčovi niekto počaroval. Zastal a už sa z letargie neprebral. "Keby som aj zostal naďalej v popradskom tíme, neviem, či pri takomto systéme by sa niečo u mňa zlepšilo."

Skúsený matador má dosť rokov na to, aby vedel zareagovať na nové predstavy súvisiace s povinnosťami v tíme, kde sa ocitol. Brali ho preto, aby dával góly a naháňal body v kanadskom bodovaní. "Vždy, keď hráč končí, tak sa pozrie na štatistiku. Ja ju mám nulovú, takže fakty sú neúprosné a niet slov na ospravedlnenie." Dosiaľ mal stabilne celkom úspešné ročníky, no anabáza v Poprade mu šťastie nepriniesla, Nevie si vysvetliť, prečo stroskotával v ofenzíve. "Takúto horkú chuť hokeja som nikdy dosiaľ neokúsil. Naozaj si to neviem vysvetliť, čo sa porobilo." Na rozdiel do Chrenka IgorMajeský si neťažkal na to, že by bol málo na ľade. Je síce pravda, že neraz nastupoval práve pri početnom oslabení a vtedy sa ťažšie góly rodia, ale i tak chcel ukázať oveľa viac.

Napriek neslávnemu odchodu Majeský nemá ťažké srdce na Podtatrancov. Nazdáva sa, že kvalitný tím sa rozbehne, len sa musí uchytiť a hráči sa musia zohrať. "Nie je tiež dobré, ak sa stále menia po pár zápasoch formácie. Je lepšie, ak si borci na seba zvyknú, zohrajú sa. Na to ale treba odohrať viac zápasov pokope. Je predsa ešte len začiatok ligy a celky sa dávajú dokopy." Aj on po nástupe Ľuboša Bartečka mal ísť na pravé krídlo, ale na tomto poste nikdy predtým neúčinkoval. Preto sa presunul Chrenkovi, avšak ani to nepomáhalo. Tušil, že jeho dni sú zrátané. Najprv prišli pokuty a tak vedel, že potom bude na odstrel už on. "To som si uvedomil vzápätí po vyhlásení prezidenta klubu, že ak pokuty nezaberú, budú nasledovať iné kroky." Majeský sa bez okolkov pozrel na svoje nedostatky, nastavil zrkadlo, ktoré bolo neúprosné, svojej forme. "K dispozícii sú mladí chlapci a tým treba dať zelenú. Taký prístup chápem."

Mia za to nemohla

Svoju profesionálnu kariéru odštartoval vo Zvolene a tam sa teda chcel aj na "staré kolená" vrátiť. Povedal si, že dobré by bolo zostať doma a netúlať sa hore-dolu. Navyše sa stal pred tromi týždňami otcom dcérky, preto sa mieni usadiť. "Po necelých dvoch rokoch som teda znovu pod Pustým hradom. Som rád, a tiež preto, že malá ratolesť Mia je v poriadku. Pokiaľ ide o to, či moja koncentrácia neutrpela práve očakávaním radostnej udalosti v rodine, tak tomu by som nepripisoval žiadny význam. Proste mi to nešlo a nemal som takú fazónu, ako som si predstavoval," komentoval svoju biednu hru útočník Majeský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.