Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Ščurko: Detva postavila čínsky múr

Sportnet|Publikované 28. nov 2013 o 23:00

V 23. kole 1. hokejovej ligy Bemaco HC 46 Bardejov vyhral nad HC 07 Detva 2:1.

Ústrednými postavami v oboch tímoch boli brankári, aj ich pričinením diváci prvý gól videli až v posledných sekundách druhej tretiny. V záverečnej minúte duelu hostia hrali bez brankára a len vďaka domácemu gólmanovi Matúšovi Andreaninovi sa stretnutie nepredlžovalo.

BARDEJOV. Do čela tabuľky sa opäť dostal tím kormidelníka Jána Vodilu. Ten bol v stredu večer nespokojný s priebehom prvej tretiny, keď jeho zverenci nevyužili dobré príležitosti.

„Mali sme tlak, no keď nedáme gól, tak zápas je ťažký. Som rád, že sme to zvládli, aj keď sa o body hralo až do konca. Chlapci dreli a body sú zaslúžené,” povedal Vodila.

Podľa neho Detva sa na stretnutie pripravila veľmi dobre. „Mali to dobre zoradené, celoplošne vykrývali plochu, mali sme problémy hlavne v strednom pásme. No máme natoľko skúsených a dobrých hráčov, že to vieme prelomiť. Za stavu 1:1 bolo dôležité, kto dá gól. Som rád, že sme to boli my, v opačnom prípade by sme mali čo robiť, aby sme to zvrátili. V piatok cestujeme do Prievidze, chceme doviezť nejaké body.”

Autorom dôležitého prvého gólu Bardejova bol Dominik Kramár, 36 sekúnd pred koncom druhej tretiny. „Mali sme vyložené šance a boli sme nervózni, no ich brankár výborne zachytal, takže sme sa natrápili. Veľa sme hrali pekný hokej na oko diváka, no chýbala jednoduchosť i trošku šťastie,” uviedol Kramár.

Za stavu 1:1 o výsledku rozhodol Ladislav Ščurko, ktorý potvrdil, že víťazstvo sa nerodilo ľahko: „Detva postavila čínsky múr na svojej modrej čiare, ťažko sa prechádzalo, no našli sme recept, ako prejsť.”

Tréner Detvy Dušan Kapusta zvýraznil, že Bardejov má štandardnú výkonnosť tretiu sezónu.

„Takto prehrať s takým mužstvom je pre nás trošku smutné. No treba povedať, že domáci boli lepší celý zápas, my sme dobre bránili, no nevyužili sme šance. Ponúkli sme domácim príležitosti, ktoré využil na oba góly. Hrali sme na ľade špičkového mužstva súťaže, tak sme sa v prvom rade zamerali na aktívne bránenie. Darilo sa nám, aj keď domáci mali prečíslenia.” Podľa Kapustu mal zápas extraligovú úroveň aj preto, že v oboch kluboch je dosť hráčov z extraligových mužstiev.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.