SCOUTING REVIEW: Slovensko 3:4pp Nemecko

Oh My Hockey|29. dec 2020 o 18:53

Po utrápenom výkone je Slovákom dobrý aj ten jeden bodík. Vďaka nemu sme však splnili cieľ, preto má z tabuľkového hľadiska cenu zlata. Je až paradoxné, že v rámci reviewu včerajšieho duelu proti Kanade sme boli pozitívni, hoci nás to nepriblížilo k štvrťfinále, a dnes budeme negatívni, no zároveň píšeme o zápase, ktorý Slovákom zaistil postup.

Slovensko 3:4pp Nemecko
10. Mrázik (Golian), 24. Myklucha (Kolenič, Eliaš), 35. Mrázik (Nemec, Jellúš) – 6. Stützle (Elias, Gnyp), 29. Stützle (Gnyp) 40. Elias (Gnyp, Peterka), 65. Zimmermann (Peterka, Stützle)

Viac štatistík v zápasovom reporte.

Postrehy zo zápasu:

 1. Šimon Nemec je neskutočne konzistentný hráč. Hoci sa tímu nedarí, naňho sme sa opäť vedeli spoľahnúť a svoj výkon korunoval tretím bodom v treťom zápase. Psychický nátlak momentu, čo našim zväzoval ruky, on zvládol na jednotku, čo je v jeho veku neskutočné. 16-ročný obranca je spolu s Michalom Mrázikom najproduktívnejším hráčom mužstva. (Šimon Čop)
 2. John-Jason Peterka, prospekt Buffala, predviedol ďalšie brilantné predstavenie. Je silný kdekoľvek sa nachádza, a to ako v útočnej, tak v obrannej činnosti. (Jakub Hromada)
 3. Šimon Bečár opäť ukázal záblesky hokejovej geniality, hlavne, čo sa týka operovania na útočnej modrej čiare. Jeho pohyb je výborný a verím, že poskočí v draftových rebríčkoch mnohých skautov. Musím jedným dychom dodať, že v tomto zápase bol buď dokonalý, alebo chyboval. Takmer nič medzi. (Šimon Čop)
 4. Sebavedomie Juraja Slafkovského dosahuje nevídaných rozmerov. Len pár mesiacov späť bol z tohto výkonnostného levelu trochu zaskočený, ale na tomto turnaji je najkreatívnejším členom tímu. To platilo aj v tomto stretnutí. (Jakub Hromada)
 5. Nemec a Slafkovský len potvrdzujú slová o tom, že sú to supertalenty. Nemec odohral svoj najlepší zápas na turnaji, v defenzíve bol rozvážny a v útoku nebezpečný. Navyše natiahol bodovú šnúru, zatiaľ bodoval v každom slovenskom stretnutí na MSJ. (Samuel Tirpák)
 6. Dávid Mudrák vysiela spoluhráčom vodcovské signály. Na rolu asistenta kapitána sme podľa môjho názoru vybrali toho správneho človeka. Nie je to najtalentovanejší ani najšikovnejší hokejista, ale jeho bojovnosť, obetavosť v blokovaní striel a vôľa vyhrať je to, čo z neho robí lídra. (Šimon Čop)
 7. O Oliverovi Turanovi sa hovorí ako o adeptovi na pomenovanie "najhorší korčuliar majstrovstiev", ale musím uznať, že proti Nemecku hral vcelku dobre. Bol tvrdý a vo vlastnom pásme podal solídny a stabilný výkon. (Jakub Hromada)
 8. Tim Stützle potvrdil, že patrí medzi najväčšie talenty svetového hokeja. Zároveň ukázal slovenský komplex. Je jedno, o akej vekovej kategórii sa bavíme, mám pocit, že lepšie dokážeme brániť hviezdne mužstvo (viď Kanada) ako hviezdneho hráča (viď Kopitar v roku 2014). Recept na Slovákov? Darujte svojej hviezde kopec času na ľade. (Šimon Čop)
 9. Tim Stützle je stále tak skvelý, ako si ho pamätáme. V ofenzíve je dynamický a má úžasné tvorcovské schopnosti. Nečakal som však, že bude strieľať toľko gólov. (Samuel Tirpák)
 10. Trápenie našich podčiarkli aj presilovky. Tie nemecké mi prišli dobre zorganizované a geniálne zrežírované (opäť najmä pričinením Stützleho). V našich sme sa niekedy dobrých tridsať sekúnd nevymotali z vlastného pásma. (Šimon Čop)
 11. K defenzívne dôležitým hráčom Slovenska musíme zaradiť Juraja Eliaša. Ako počas celého turnaja, aj dnes nadránom výborne bekčekoval, dokonca vystrúhal jeden vynikajúci zákrok hokejkou, ktorým založil akciu vedúcu ku gólu Oleksija Mykluchu. (Jakub Hromada)
 12. Potvrdilo sa, čo som včera písal o Mrázikovi, a síce rola strelca. Tú konečne preniesol z klubu do reprezentácie. Jeho góly naša ofenzíva potrebuje ako soľ. (Šimon Čop)
 13. Jedným z nedraftovaných hráčov, ktorých si treba všímať, je bezpochyby Florian Elias. Je rýchly, chytrý v prechodovej fáze, užitočný v presilovej hre a má skvelú palicovú techniku. (Jakub Hromada)
 14. Oleksij Myklucha bol viditeľný a bodoval, ale i tak sa na krídle hľadal, z čoho vyplynuli aj vylúčenia (či boli všetky oprávnené, to je samostatná kapitola). Súvisí to s vyššie spomenutými experimentami s útočnými formáciami. Osobne by som mu dal priestor na centrovi, pokojne opäť medzi Slafkovským a Chromiakom. (Šimon Čop)
 15. Hoci sa mi na pozícii centra veľmi páči Myklucha, Matej Kašlík odohral výborné stretnutie na poste druhého centra slovenského mužstva. Hral vždy rozvážne a pokojne, vďaka čomu sa mu darilo Nemcov mnohokrát prehrávať. (Jakub Hromada)
 16. Samuela Kňažka som síce už videl hrať lepšie ako na týchto majstrovstvách, aj tak by nás ale jeho strata bolela. Pred zákrokom od nemeckého hráča Henriqueza-Moralesa ukázal dobrú robotu, hlavne hokejkou pri kontrole gap space. (Šimon Čop)
 17. Samuel Kňažko, líder mužstva, hral defenzívne naozaj dobre, čo je uňho na pravidelnom poriadku, ale myslím si, že ofenzívnou produkciou, ktorú predvádza, ani zďaleka nenapĺňa svoj potenciál. (Jakub Hromada)
 18. Ako skaut by som to nemal hodnotiť, ale rozhodcovia boli tragickí. Ich práca nie je ľahká, ale na obe strany odpískali toľko sporných rozhodnutí, že to tento zápas až priveľmi negatívne ovplyvnilo. (Šimon Čop)
 19. Mario Zimmermann zabudol na zápas proti Kanade a nadviazal na výkon proti Fínsku. Podal znamenitý najmä ofenzívny výkon, ktorý korunoval rozhodujúcim gólom v predĺžení. (Jakub Hromada)
 20. Áno, porazili nás štrnásti Nemci. Dnes to ale nebolo ani tak o výdrži ako o tom, kto to zvládne lepšie takticky (podobne ako duel proti Švajčiarom). A zvládli to Nemci. Podstatné bolo, čo prevýši čo - či ich lepší útok náš slabší útok, alebo naša lepšia obrana a brankár ich slabšiu obranu a brankára. Napokon to vyhral útok. (Šimon Čop)
 21. Naši si týmto zápasom síce poistili štvrťfinále, ale ich výkon nebol najlepší. Chyby v rozohrávke a neefektívna ofenzívna hra spôsobili, že aj napriek tomu, že máme silnejší tím, sme Nemcov nedokázali poraziť. (Samuel Tirpák)
 22. Zakončil by som to tým, že vzhľadom na náš utrápený výkon som rád za bod. Posunul nás do štvrťfinále, uvidíme, z koľkého miesta. Papierovo sme na výhru mali, ale - ako to zhodnotili niektorí reprezentanti - prehrali sme to mentálne. Chlapcov by sme nemali zatracovať. Nie každý duel môže byť tak zvládnutý ako predošlé dva, zvlášť nie po tak vyčerpávajúcom výkone, akým sme sa prezentovali proti Kanade. (Šimon Čop)
Nachádzate sa tu: