Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Scott: Ruská mafia je naozaj hrozbou

Sportnet|Publikované 14. jan 2008 o 00:00

Výkonný šéf WTA Larry Scott navrhuje doživotné tresty pre usvedčených z predávania zápasov.

Priamo v hlavnej ženskej dvojhre Australian Open je 13 Rusiek a dovedna 45 hráčok so slovanským pôvodom. Potvrdzuje to kvalitu tenisu v týchto krajinách a talent Slovanov. Hoci bol tenis vždy silnou stránkou Čechov, Slovákov, Chorvátov či Rusov, nové tváre a krajiny vidieť aj v Ázii.

Tu v Melbourne, okrem už spomenutých, sú v zozname účastníkov aj - Srbsko, Slovinsko, Ukrajina, Bielorusko, Bulharsko, Poľsko a mnoho žien slovanského pôvodu s iným pasom.

Avšak najviac v prvej stovke a priamo v 1. kole ich je z Ruska. To nevyvoláva na tvárach mocných z WTA veľa úsmevov, lebo nie všetky sú marketingovo rovnako zaujímavé. V súvislosti s tým je zaujímavý názor výkonného šéfa WTA Larryho Scotta, ktorý vidí veci aj z iného pohľadu.

„Viacero hráčok, ktoré ne­chcem menovať, prišlo za nami s tým, že ich istí ľudia požiadali, aby prehrali svoje zápasy a vyhoveli stávkovým syndikátom. Bojím sa, že ide o organizované skupiny, a súhlasím, že ruská mafia môže byť jednou z nich,“ povedal Scott.

„Nemáme žiadne dôkazy, iba informácie od tenistiek, ktoré prejavili vysokú mieru zodpovednosti a športového ducha. Lenže na tenis sa teraz tipuje toľko peňazí, že to pre mnohé organizácie môže byť zaujímavý zdroj zisku. Takýmto hrozbám musíme čeliť nekompromisne a som zástancom doživotného trestu pre tých,­ ktorých usvedčíme z predávania zápasov.“

Súvisiace články