Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Scott na strane hráčok, bude rokovať s vedením

SITA|Publikované 2. júl 2008 o 14:27

LONDÝN 2. júla (SITA) - Výkonný riaditeľ WTA Tour Larry Scott vyjadril znepokojenie nad rozvrhom niektorých stretnutí pondelkového programu dvojhry žien na tenisovom Wimbledone. Na medializované výčitky ...

LONDÝN 2. júla (SITA) - Výkonný riaditeľ WTA Tour Larry Scott vyjadril znepokojenie nad rozvrhom niektorých stretnutí pondelkového programu dvojhry žien na tenisovom Wimbledone. Na medializované výčitky amerických sestier Williamsových resp. Srbky Jankovičovej, že nemohli odohrať svoje zápasy osemfinále na dvoch najväčších kurtoch, Scott zareagoval: "Viem o tom, že hráčky boli rozhorčené a nechcem to nechať len tak. Mám v pláne stretnúť sa s vedením All England Clubu v najbližších dňoch a porozprávať sa s ním o tom," uviedol Scott a ďalej pokračoval: "Ide o to, aby sme si vysvetlili vlastné stanoviská, pohľady na problém. Ja chcem vedieť, prečo nemohli hrať tieto hráčky na najväčších dvorcoch a oni sa zasa dozvedia môj pohľad na vec."

Serene Williamsovej prioritne prekážalo, že ako dvojnásobná wimbledonská víťazka nemohla odohrať svoje osemfinále na centrálnom dvorci, ale na "dvojke", kde loptička inak odskakuje a viac sa tam kĺže. To isté platí aj o jej sestre Venus, ktorá triumfovala na londýnskej tráva dokonca štyrikrát. Špecifickým prípadom je Jankovičová, ktorú ako svetovú dvojku poslali na osemfinálový duel na dvorec č. 18, až niekde k parkovisku.


Súvisiace články