Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Scolari verí, že Portugalsko sa na Euro 2004 prebojuje až do finále

TASR|13. jan 2003 o 18:20

Lisabon 13. januára (TASR) - Nový tréner portugalskej futbalovej reprezentácie Luiz Felipe Scolari prognózuje, že domáce Portugalsko sa prebojuje na ...

Lisabon 13. januára (TASR) - Nový tréner portugalskej futbalovej reprezentácie Luiz Felipe Scolari prognózuje, že domáce Portugalsko sa prebojuje na turnaji Euro 2004 minimálne do finále.

"Nič iné mi v súvislosti s Portugalskom nenapadá, len to, že budeme vo finále," povedal úspešný brazílsky tréner Scolari po príchode na lisabonské letisko.

Prvou úlohou "Veľkého Fila", sprevádzaného asistentom Flaviom Murtosom a trénerom Darlanom Schneiderom, bude zoznámiť sa s hráčmi a vynoviť káder.

"Je dosť možné, že v prvých dvoch-troch mesiacoch budeme mať problémy s tímovou prácou, ale v budúcnosti môžeme mať súťaživý tím zložený zo skúsených i menej skúsených hráčov," povedal tréner majstrov sveta z 2002 Scolari.

Keďže Portugalsko ako usporiadateľ Euro 2004 sa na turnaj kvalifikovať nemusí, na preskúšanie hráčov bude mať Scolari k dispozícii iba priateľské medzištátne zápasy, ktoré nebudú také náročné ako kvalifikačné stretnutia. kš fi

Súvisiace články