Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Schyľuje sa k zaujímavému derby

Ladislav Hopkovič v poľskom Sanoku strelil dva góly. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 12. nov 2012 o 23:00

Zaujímavý hokej sa črtá dnes od 17. hodiny na ľade prešovskej Ice areny. HC Prešov 07 hostí v osemnástom kole prvej hokejovej ligy mužov HK Dukla Michalovce.

PREŠOV. V aktuálnej prvoligovej tabuľke sú na tom lepšie Zemplínčania než Šarišania. Prešov je siedmy, Michalovce druhé.

Počas minulotýždňovej súťažnej prestávky odohral HC Prešov 07 prípravný medzinárodný zápas v poľskom Sanoku.

Nad mužstvom, ktoré donedávna trénoval odchovanec prešovského hokeja Milan Staš, ktorý ale neodmietol ponuku Košíc, kde po odchode z Prešova dlhé roky hrával a neskôr začínal ako tréner a v ktorom pôsobí aj známy slovenský hokejista Peter Bartoš, Prešovčania vyhrali 6:4.

Dva góly v tomto vydarenom prípravnom dueli v Poľsku strelil Hopkovič, po jednom pridali Schneider, P. Segľa, Mikluš a Tomčák.

Pucher prepustil Školiaka

V kádri HC Prešov 07 došlo počas súťažnej prestávky aj k jednej zmene v kádri prvoligového mužstva.

„Rozlúčili sme sa s Michalom Školiakom. Jeho výkonnosť nebola na takej úrovni, ako sme pri jeho angažovaní predpokladali,“ uviedol na margo rozviazania kontraktu prezident prešovského hokejového klubu René Pucher.

Smerom k dnešnému šarišsko – zemplínskemu derby dodal. „Podľa mňa sú naši hráči na súboj s Michalovcami dobre pripravení i nabudení. Je dobré, že po prestávke pokračujeme stretnutím s mužstvom, ktoré v súčasnom prvoligovom hokeji niečo znamená. Myslím, že Dukla nie náhodou je v tabuľke tak vysoko. Kvalitný súper zrejme priláka aj väčší počet fanúšikov. Mám informácie, že mnoho priaznivcov hokeja sa do Ice areny chystá aj z Michaloviec. Takže verím, že budeme dnes svedkami kvalitného hokeja i slušného povzbudzovania. Do pozornosti ešte dávam, že v tomto mesiaci sme znížili cenu vstupenky na prvoligový hokej v Ice arene na jedno euro.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.