Nedeľa, 16. mája, 2021Meniny má Svetozár

Schuster: "Nič to chlapci nič to za to, že nám o chlp ušlo zlato"

TASR|14. máj 2003 o 13:12

Bratislava 14. mája (TASR) - V neobvykle uvoľnenej atmosfére prebiehalo stredajšie stretnutie prezidenta SR Rudolfa Schustera a zástupcov parlamentu ...

Bratislava 14. mája (TASR) - V neobvykle uvoľnenej atmosfére prebiehalo stredajšie stretnutie prezidenta SR Rudolfa Schustera a zástupcov parlamentu so slovenskou hokejovou reprezentáciou, ktorá v sobotu priniesla zo svetového šampionátu vo Fínsku bronzové medaily.

Prezident hokejistom odovzdal Medaily prezidenta SR a reprezentáciu ako celok ocenil Krížom prezidenta SR II. triedy za šírenie dobrého mena SR v zahraničí a za rozvoj v oblasti športu. "Nič to chlapci, nič to zato, že nám o chlp ušlo zlato. O rok v Prahe poďme na to," zaveršoval prezident pred hokejistami. "Chcel som tým povedať, že budeme v Prahe vo finále, aj keď sa naša skupina bude hrať v Ostrave," dodal.

Slovenskému tímu, ktorý prišiel v neúplnej zostave, pretože viacerí hokejisti si už opäť plnia svoje povinnosti v zámorí, prezident poďakoval za to, že svojimi vynikajúcimi športovými výkonmi zjednocujú spoločnosť na Slovensku. Zvlášť ocenil popri vynikajúcej športovej úrovni ich pôsobenia vo Fínsku a ich vzorné vystupovanie. "Jeden zápas prehrať, to nič neznamená. Ako ste tretí, mohli ste byť aj prví," povedal prezident.

Schuster vyzdvihol tiež fakt, že ziskom bronzu sa kolekcia trofejí slovenských reprezentantov skompletizovala, keďže vlani si zo švédskeho Göteborgu priniesli najcennejší kov a v Petrohrade sa pred tromi rokmi umiestnili na druhej priečke. "Teraz neviem, kde začnete, či pôjdete zase na prvé, druhé, ale aj štvrté miesto by bolo veľkým úspechom v takej silnej medzinárodnej konkurencii, akú dnes zaznamenávame," konštatoval.

Podľa prezidenta by mali vynikajúce výsledky podnietiť kompetentných, aby vytvorili pre mladé talenty adekvátne podmienky. "Je mi trápne, že jeden štadión v Košiciach, ktoré boli aj majstrami bývalého Československa, nemôžu dobudovať," vyhlásil prezident. Verí však, že aj mestá a zákonodarný zbor vyvinú v tomto smere iniciatívu, keď už podporili aj výstavbu tenisového centra.

Prezidentovi a šéfovi parlamentu bude tohtoročný triumf hokejistov pripomínať hokejka a pamätná fotografia celej zostavy reprezentantov. ds ph

Súvisiace články