Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Schôdzka s federálnou zmierovacou komisiou zostala prázdnym gestom

TASR|14. feb 2005 o 12:08

New York 14. februára (TASR) - Zástupcovia vedenia zámorskej hokejovej NHL a Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) sa iba niekoľko hodín pred vypršaním definitívneho ...

New York 14. februára (TASR) - Zástupcovia vedenia zámorskej hokejovej NHL a Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) sa iba niekoľko hodín pred vypršaním definitívneho víkendového ultimáta hlavného komisára Garyho Bettmana stretli vo Washingtone s federálnymi sprostredkovateľmi. Viachodinové stretnutie, ktoré pripravili už v piatok na žiadosť výkonného riaditeľa Federálnej sprostredkovacej a zmierovacej komisie (USFMCS) Scota B. Beckenbaugha, sa však uskutočnilo príznačne bez Bettmana a výkonného riaditeľa NHLPA Boba Goodenowa a neprinieslo žiadne výsledky.

NHL reprezentoval pred komisiou Bill Daly a Bob Batterman, za NHLPA boli prítomní Ted Saskin a John McCambridge. Už dvakrát asistovali pri rokovaniach oboch strán federálni sprostredkovatelia, ani raz to však nepomohlo a inak tomu nebolo ani teraz. Zámorským médiám sa podarilo vymámiť od Dalyho a Saskina stručné a takmer totožné komuniké, ktoré sa opakuje už donekonečna: "Nedosiahli sme žiadny krok vpred ako výsledok tohto stretnutia a vzhľadom na férový proces rokovaní už neposkytneme ďalšie komentáre."

Otrepaná fráza zámorským analytikom príliš nepomohla ani pri odhade, či mohlo stretnutie posunúť termín Bettmanovho ultimáta. Schôdzka pred USFMCS však bola podľa všetkého už vopred odsúdená k neúspechu, keď ešte vo štvrtok Daly uviedol: "Toto nie je rokovanie, ktoré by stroskotávalo na nedostatku vzájomného pochopenia. Rokovania krachujú z iných dôvodov. Nemyslím si, že by sprostredkovateľ mohol celému procesu pomôcť."

jp ph

Súvisiace články