Schmiedt z ôsmich streleckých pokusov premenil

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

sedem Jaroslav GLOVIČKOKošice Predĺženou rukou trénera 1. MHK Košice Slavomíra Šipoša na palubovke je asistent Gabriel Schmiedt, ktorý má bohaté

sedem

Jaroslav GLOVIČKO

Košice Predĺženou rukou trénera 1. MHK Košice Slavomíra Šipoša na palubovke je asistent Gabriel Schmiedt, ktorý má bohaté skúsenosti a dokáže spoluhráčom čo-to poradiť. Patrí k hráčom, ktorý sa na palubovke nesnažia hrať na svoje tričko, ale v prospech kolektívu. V súboji s N. Zámkami výrazne prispel siedmimi gólmi k dvojgólovému víťazstvu 24:22. Košičania vedomí si dôležitosti súboja nehrali v obrane zle, v prvom polčase inkasovali len 8 gólov, no v útoku zahadzovali jednu šancu za druhou. Nepremenili aj niekoľko sedemmetrových hodov a v závere sa museli obávať o výsledok. Nóvozámočania hrali od začiatku až do konca s veľkým nasadením a nedovolili Košičanom vypracovať si výraznejší náskok. "Za šesťdesiat minút som sa dostal do ôsmich streleckých príležitosti a sedem som využil. To, že som sa dostal do šancí je zásluha spoluhráčov, pretože oni mi pripravili strelecké pozície. Niekedy treba mať pri koncovke aj trocha športového šťastia, byť v pravý čas na tom mieste odkiaľ sa dajú strieľať góly," hovorí G. Schmiedt. Hostitelia mohli už do prestávky rozhodnúť tento duel vo svoj prospech, keby premenili viaceré šance i pokutové hody. "Ak by sme premenili tieto príležitosti, iste by sa nám hralo lepšie. Súper bol nepríjemný hlavne tým, že hral s veľkým nasadením, držal sa na kontaktné dva tri góly a neustále dobiedzal. Pre divákov to bolo iste zaujímavé stretnutie. Škoda tých zahodených šancí, pretože sme mohli hrať kľudnejšie" povedal na margo stretnutia asistent. Ako priznal chlapcom zdôrazňovali, že tento duel je dôležitý pre vývoj v tabuľke, preto musia nad N. Zámkami vyhrať. Nakoniec sa im to podarilo, no ako priznal G. Schmiedt, niektorí hráči ešte nedokážu hrať pod veľkým tlakom a chýbajú im skúsenosti. Tie však nahradili bojovnosťou a húževnatého súpera zdolali. Pred posledným tohtoročným kolom sa celok 1. MHK Košice sa bodovo dotiahol na Pov. Bystricu a patrí mu zásluhou horšieho skóre piata priečka.