Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Schildovej chúťky

Sportnet|Publikované 16. feb 2007 o 00:00

Švédka Pärsonová obhajuje titul a túži po štvrtom zlate z Aare.

AARE. O senzačnú štvrtú zlatú v piatych ženských pretekoch na 39. MS v alpských lyžiarskych disciplínach sa dnes pokúsi Anja Pärsonová.

Má šancu opäť zažiariť v slalome, v ktorom je majsterkou sveta aj olympijskou víťazkou.

Predstaví sa aj kvarteto Sloveniek Zuzulová, Hučková, Maculová a Penzešová.

Ak by malá Švédka dnes uspela, získala by desiatu medailu z MS a deviatu zlatú z vrcholných podujatí, čím by sa vyrovnala Janici Kosteličovej.

Ešte len 25-ročná Pärsonová túži po ďalších vavrínoch: „Vždy idem na zlato, inú cestu nepoznám. Ešte mám dosť energie, moje telo nie je vôbec vyčerpané a pred slalomom to s ním vyzerá sľubne.“

Pärsonová má za súperku lyžiarku, ktorá v sezóne dominuje. Rakúšanka Marlies Schildová vyhrala 5 zo 6 slalomov SP. Napriek zdravotným problémom rodáčka zo Salzburgu štartuje. Mala nepríjemný pád v obrovskom slalome, ktorý sa skončil odreninami na boku.

Tréner Herbert Mandl si nemyslí, že by to malo negatívne ovplyvniť jej účinkovanie. „Mám pocit, že to môže byť pre ňu ako topfavoritku výhoda, že myseľ orientuje na zdravotný stav a nie na to, že musí za každú cenu vyhrať.“

„Mám chuť vrátiť sa na najvyšší stupienok,“ povedala Schildová. Medzi favoritky patria ďalšie Rakúšanky Nicole Hospová a Kathrin Zettelová, Švédka Theresa Borssenová a Češka Šárka Záhrobská.(tasr, ja)


Slalom, 17.00/20.00: štart 582 mnm, cieľ 396, prevýšenie 186, max. sklon svahu 48 percent, dĺžka trate 624 m.

Súvisiace články