Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Scéna ako z Mission Impossible: Azaitar bol následne bez milosti prepustený z UFC

Adrián Mečiar|Publikované 23. jan 2021 o 01:00

Za posunom Makhmuda Muradova na hlavnú kartu sa skrýva celkom bizarný príbeh, ktorý skôr pripomína scénu z akčného filmu.

Za posunom Makhmuda Muradova na hlavnú kartu sa skrýva celkom bizarný príbeh, ktorý skôr pripomína scénu z akčného filmu.

Makhmud Muradov mal pôvodne bojovať na predzápasoch, no vďaka uvoľnenému miestu promotéri posunuli práve jeho súboj s Andrewom Sanchezom na hlavnú kartu. 

Z hlavnej karty vypadol duel Ottmana Azaitara a Matta Frevolu. Azaitar sa najprv vôbec nedostavil na váhu, v súvislosti s čím sa objavili špekulácie, či za tým nebudú zdravotné problémy pri náročnom chudnutí. Túto teóriu podporoval Azaitarov príspevok na sociálnych sieťach, v ktorom uviedol, že chudnutie nejde podľa predstáv.

Napokon za tým bolo niečo celkom iné. Oficiálnu správu organizácie o porušení hygienických nariadení podrobnejšie vysvetlil prezident organizácie Dana White.

„Je to celkom sila,“ povedal White v rozhovore pre BT Sport. Dokonca si najskôr overil u svojej asistentky, či môže prezradiť celý príbeh. „On (Azaitar, pozn. red.) a jeho tím si odstrihli pásky a dali ich niekomu mimo bubliny. Vôbec pritom netuším, ako to spravili, každopádne, ten muž sem potom prišiel s nejakou taškou, preliezol cez štyri balkóny, prišiel do jeho izby, kde zhodil tašku, prezliekol sa do iného oblečenia a potom zmizol. Ochrankári ho chceli zastaviť, avšak nereagoval," vysvetlil.

Bizarný prípad zachytili tiež bezpečnostné kamery, ktoré usvedčili Maročanov tím. Organizácia tak s Ottmanom Azaitarom nemala zľutovanie. „Je to jednoducho zlé. A on končí. Zajtra zápasiť nebude a celkovo viac nie je bojovníkom UFC,“ dodal White.

Príbeh naozaj pripomína skôr scénu z akčného filmu. Otázniky samozrejme vzbudzuje aj obsah spomínanej tašky, o ktorom zatiaľ nemáme žiadne informácie.

Našťastie, Azaitarov súper Matt Frevola neostane bez zápasu. Nakoniec sa stretne s Arméncom Tsarukyanom, ktorý zápasí v rovnakej divízii a taktiež prišiel o svoj duel. 

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články