Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Šatne na futbalovom štadióne v Starej Ľubovni obnovili

Šatne sú futbalistom k dispozícii. (Autor: Stará Ľubovňa)
SITA|Publikované 13. aug 2020 o 09:28

Športovci ich už preverili.

Obnova futbalového zázemia v Starej Ľubovni: fotogaléria

13.8.2020

STARÁ ĽUBOVŇA. Vďaka projektu Slovenského futbalového zväzu „Podpora výstavby rekonštrukcie a dobudovania futbalovej infraštruktúry v rokoch 2019 a 2021“ budú futbalisti v Starej Ľubovni hrať zasa v o čosi lepších podmienkach.

Rekonštrukciou totiž prešla časť futbalového zázemia existujúceho futbalového štadióna.

Celkové vynaložené náklady na jednotlivé práce dosiahli 39 217,62 eura. Uvádza to samospráva na svojej oficiálnej stránke.

Zničené šatne

Na začiatku novembra 2019 schválil Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu samospráve dotáciu vo výške 21-tisíc eur na projekt rekonštrukcie časti futbalových šatní s hygienou a sociálnym zariadením.

Priestory nachádzajúce sa v suteréne objektu MFK Stará Ľubovňa boli totiž v nevyhovujúcom technickom stave.

Vzhľadom na to, že nedisponovali vzduchotechnikou a nebolo zabezpečené ich dostatočné vetranie, obvodové murivo nieslo značné známky vlhkosti, pričom dochádzalo aj k uvoľňovaniu stropných omietok.

Obklady hygienických a sociálnych zariadení boli značne narušené, vybavenie šatní a skladových priestorov určených pre uloženie futbalového príslušenstva bolo opotrebované a poškodené.

Vykonané stavebné úpravy sa týkali predovšetkým vybúrania existujúceho obkladu v šatniach a sprchách, výmeny dverných výplní a zárubní, optimalizácie počtu a veľkosti spŕch, nových povrchov stien a podláh, výmeny elektroinštalácie, sanity, doplnenia chýbajúceho vetrania a nového vybavenia šatní.

Šatne už odskúšali

V jesennej časti sezóny 2020/2021 sa na pôde MFK Stará Ľubovňa odohral 5. augusta futbalový zápas so Sabinovom.

Hráčom už boli k dispozícii aj obnovené šatne. Plne využívané sú teda bezprostredne od ukončenia rekonštrukcie, a to na tréningovú prípravu a zápasy dvanástich mužstiev rôznych vekových kategórií detí a mužstva dospelých.

„Mesto Stará Ľubovňa plánuje v blízkom období pokračovať v rekonštrukcii druhej časti šatní, a to v závislosti od dostupnosti finančných prostriedkov. Vytvorením vhodných kvalitatívnych podmienok futbalového zázemia predpokladáme zvýšenie motivácie samotných detí a mládeže o tento druh športu s dopadom na podporu rozvoja mladých futbalových talentov mesta Stará Ľubovňa,“ dodal primátor mesta Ľuboš Tomko (nezávislý).

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.