Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Šatanovi dali v Buffale kapitánske céčko, je výnimočný

TASR|9. okt 2003 o 10:42

Buffalo 9. októbra (TASR) - Deň pred úvodným zápasom nového ročníka NHL oznámil tréner Buffala, že novým kapitánom Sabres sa stal slovenský hokejista ...

Buffalo 9. októbra (TASR) - Deň pred úvodným zápasom nového ročníka NHL oznámil tréner Buffala, že novým kapitánom Sabres sa stal slovenský hokejista Miroslav Šatan. Lindy Ruff tak oznámil v podstate očakávané rozhodnutie, ktoré do určitej miery ovplyvnilo aj hlasovanie fanúšikov.

Kouč Buffala však zároveň zdôraznil, že Šatan prevzal kapitánsku funkciu najmä pre svoju výnimočnosť: "Máme mladý tím, ktorý potrebuje vodcovstvo po všetkých stránkach. Naše oči sa preto upierajú na Mira." Kapitánska funkcia v tíme šablí bude mať rotačný charakter, to znamená, že v priebehu sezóny sa môže jej realizátor meniť. V prípade úspešných výsledkov však nie je vylúčené, že charizmatický slovenský reprezentačný vodca zostane buffalským lídrom počas celej sezóny.

Medzi Šatanovými predchodcami s céčkom boli viaceré megahviezdy NHL. Pred Stu Barnesom funkciu vo svojich najlepších rokoch zastával Michael Peca (1997-99), pred ním takmer sedem rokov Pat Lafontaine, ktorého v čase zranenia zastupoval Alexander Mogiľnyj. Sám Lindy Ruff bol kapitánom šablí v rokoch 1987-89.

ph

Súvisiace články