Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Šatanova púť: Z farmy k trofeji

Víťazní hráči Pittsburghu, vľavo hore Miroslav Šatan. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 14. jún 2009 o 22:00

Miroslav Šatan z tímu Pittsburgh Penguins sa stal piatym slovenským hokejistom v histórii, ktorý zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár.

Rodák z Topoľčian je zároveň prvým Slovákom, ktorý je majstrom sveta a získal aj slávnu trofej zo zámorskej NHL.

DETROIT. Šatan si proti Detroitu zahral druhé finále Stanleyho pohára v kariére. Po prvom presne pred desiatimi rokmi bol smutný.

"Trvalo desať rokov, kým som opäť dostal šancu hrať vo finále. Pred tými desiatimi rokmi nám to s Dallasom nevyšlo. Teraz sme s Detroitom prehrávali 0:2 i 2:3 a všetko vyzeralo tak, že súper zúročí svoje skúsenosti. Pre náš tím bola dôležitá tá vlaňajšia skúsenosť a túžba po víťazstve - tie rozhodli. Každý chcel zvíťaziť a napokon sa to prevážilo v náš prospech," povedal Miroslav Šatan.

Najťažšia sezóna kariéry

Odchovanec topoľčianskeho hokeja má za sebou zvláštnu sezónu. Hráčom Penguins sa stal vlani na začiatku júla, v tíme mal byť jednou z náhrad za Mariána Hossu. Začiatkom februára 2009 odohral svoj jubilejný 1 000. zápas v NHL, ale v marci po angažovaní Billa Guerina ho vedenie zaradilo na waiver listinu voľných hráčov. Šatan vtedy zvažoval, či sa presunie na farmu, alebo sezónu predčasne ukončí. Napokon sa s výhľadom na play-off a možný návrat do tímu Penguins rozhodol pre tím AHL Wilkes-Barre. Pred začiatkom vyraďovacej časti ho však Pittsburgh povolal späť. V 17 zápasoch play-off ako hráč štvrtého útoku strelil 1 gól a na 5 prihrával. Teraz sa raduje zo Stanleyho pohára. "O tom som mohol iba snívať. Keď sa obzriem, bola to najťažšia sezóna v mojej kariére. Je neuveriteľné, že sa to skončilo takto," skonštatoval Šatan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.