Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Šatan videl Super Bowl na párty

Sportnet|3. feb 2004 o 00:00

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie MIROSLAV ŠATAN (29 r.) sa v nedeľu prebudil až pred trinástou popoludní. Jeho Buffalo odohralo v priebehu 31 januárových dní 16 zápasov. Vzácny voľný deň zdobila v tíme aj výnimočne dobrá nálada. Sabres ...


Miroslav Šatan. FOTO - TASR



Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie MIROSLAV ŠATAN (29 r.) sa v nedeľu prebudil až pred trinástou popoludní. Jeho Buffalo odohralo v priebehu 31 januárových dní 16 zápasov. Vzácny voľný deň zdobila v tíme aj výnimočne dobrá nálada. Sabres prvýkrát v tejto sezóne dosiahli sériu štyroch víťazstiev v rade. V posledných dvoch zdolali milionársky New York Rangers.

Zámorské médiá označili za hrobára Rangers vášho brankára Martina Birona, ktorý odolal hviezdami preplnenému útoku súpera. Ako na vás zapôsobil súper?

„Zachytal naozaj skvele. Zdalo sa mi, že v Rangers je priveľa hviezd a málo ľudí na čiernu robotu. Nám prospelo, že nás tréner konečne nechal hrať spolu dlhšie. Odkedy nás prestal rozhadzovať, vyhrali sme tie štyri posledné zápasy."

S kým ste hrali vy a mladý krídelník Bartovič z Trenčína?

„Milan Bartovič hral veľmi dobre s Afinogenovom a Royom, ktorého vytiahli z farmy. Afinogenov sa po vlaňajších výpadkoch zapríčinených otrasom mozgu dostáva do starej dobrej formy. Ja som si rozumel s Brierom a Pyattom."

Šanca na postup Buffala do play off po úspešnej sérii ožila. Ako reagovalo vedenie klubu?

„Majiteľ Thomas Golisano nás po druhej výhre nad Rangers pozval k sebe na krátke prijatie. Samozrejme, že vyslovil toto želanie. Vnímal som to zvláštne. Náš majiteľ sa pohybuje v hokeji vlastne iba prvú sezónu, objavuje nové radosti. Má svoju hračku, čo dlho chcel. Spontánne sa teší a vychutnáva každé víťazstvo."

Aký vývoj predpokladáte vo vašom klube, ak by sa vám nepodarilo prebojovať do play off?

„Zrejme by prevážili ekonomické záujmy šetriť. Klub by sa usiloval zbaviť drahších hráčov, čo súvisí aj s neistotou pred budúcou sezónou, ktorá bude asi prerušená, ak sa nepodpíše nová zmluva medzi majiteľmi a hráčskou asociáciou. Tak ako to robí Washington. Dá sa očakávať, že v NHL bude v ponuke na výmenu dosť veľa drahých hráčov. V prípade, že by sme do play off postúpili, do úvahy by možno prišli iné zaujímavé trejdy."

Ako ste prežili voľnú nedeľu?

„Na párty v dome u spoluhráča Jay McKeeho sa zišlo celé mužstvo a sledovali sme finále amerického futbalu Super Bowl. To je v Buffale dlhoročná tradícia. V čase tohto športového sviatku sedí celá Amerika pri televízoroch a v jeho konkurencii iné športové akcie nemajú šancu. V deň Super Bowl štartujú veľké spoločnosti v najdrahšom vysielacom čase nové reklamné kampane. Ja som americký futbal už pochopil, ale nedá sa povedať, že by som ním žil. Nemám svojho favorita. Na párty ide skôr o spoločenské stretnutie manželiek a priateliek, ktoré sa môžu vyrozprávať. My hráči sa vidíme každý deň."

Po štvrtkovom domácom zápase s Bostonom bude v NHL prestávka - v Minnesote sa hrá All Star game. Ako využijete pár voľných dní?

„Najradšej by sme si s priateľkou Ingrid oddýchli od buffalských mrazov niekde v teple. Najrýchlejšie je to na Floridu, dve hodiny letu."

VOJTECH JURKOVIČ

Súvisiace články