Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Šatan v prvom zápase 1+1, Zedník nedohral pre zranenie

TASR|5. okt 2003 o 11:11

New York 5. októbra (TASR) - Šesť slovenských hokejistov sa presadilo v štatistikách sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL. V Montreale ...

New York 5. októbra (TASR) - Šesť slovenských hokejistov sa presadilo v štatistikách sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL. V Montreale rozhodol o víťazstve Canadiens nad Minnesotou (3:2) necelé tri minúty pred koncom Marcel Hossa. Na triumfe St. Louis v Columbuse (3:2) sa víťazným gólom a navyše asistenciou podieľal Pavol Demitra.

V Anaheime sa v kalifornskom derby medzi domácimi káčermi a Los Angeles (0:4) zapísalo do štatistík trio hosťujúcich slovenských reprezentantov. Obranca Ľubomír Višňovský strelil gól a na presný zásah Jozefa Stümpela asistoval Žigmund Pálffy. Čisté konto zaznamenal český brankár Roman Čechmánek. Štvrtý z partie slovenských kráľov Martin Štrbák nehral. Gólom proti Caroline sa opäť prezentoval aj kanonier Washingtonu Peter Bondra, ktorý si v predchádzajúcom zápase s Philadelphiou vyskúšal aj pästný súboj so Samim Kapanenom. V New Jersey nestrelil obhajca Stanleyho pohára brankárovi Jussi Markkanenovi z NY Rangers ani gól. Hviezdou večera v NHL však bol center Atlanty Marc Savard, ktorý sa v zápase s Nashvillom (5:2) prezentoval hetrikom a dvomi asistenciami.

Prvé body v prípravných zápasoch zámorskej NHL zaznamenal v noci na nedeľu slovenský hokejista Miroslav Šatan, ktorý gólom a asistenciou prispel k víťazstvu Buffala nad Columbusom 4:1. Slovenský útočník najprv v 18. minúte otvoril skóre a v 45. minúte sa asistenciou podieľal na zásahu Žitnika. Pre Šatana to bol prvý prípravný duel pred ročníkom 2003/04. Slováci sa bodovo prezentovali aj v kanadskom derby medzi Montrealom a Ottawou, keď sa Marián Hossa a Zdeno Chára asistenciou podieľali na úvodnom góle Senators, Montreal vyrovnal na začiatku tretej tretiny na konečných 1:1. Stretnutie za Montreal nedohral Richard Zedník, ktorý si v tretej časti hry zranil ľavé koleno a už nenastúpil.

sobota: Washington - Carolina 3:2, Anaheim - Los Angeles 0:4, Atlanta - Nashville 5:2, Columbus - St. Louis 2:3, Montreal - Minnesota 3:2, New Jersey - NY Rangers 0:2

nedeľa: Boston - NY Rangers 1:2, Nashville - St. Louis 5:1, Buffalo - Columbus 4:1, Carolina -Washington 3:1, Ny Islanders - New Jersey 5:1, Ottawa - Montreal 1:1, Detroit -Toronto 1:1, Florida - Tampa Bay 3:2, Edmonton - Calgary 1:2, Dallas - Chicago 2:4, Phoenix - Vancouver 0:2, San Jose - Colorado 3:2