Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Šatan strieľal ako obranca

Sportnet|2. jan 2004 o 00:00

Útočník tímu NHL Buffalo Sabres MIROSLAV ŠATAN (29 rokov) sa so starým rokom 2003 rozlúčil hetrikom. Na Silvestra nasúkal tri góly do siete Washingtonu, jeho tím vyhral 7:1.

Prišiel prvý hetrik v tejto sezóne v správnej chvíli?

„Človek si nevyberie, nevie, kedy to príde. Hral som už aj lepšie zápasy a netrafil som. Teraz išlo všetko ako po masle: v druhej tretine sme hrali presilovku piatich proti trom a ja som v priebehu 22 sekúnd strelil dva góly z pozície obrancu od modrej čiary. Boli ako cez kopirák. Na tretí zásah mi v poslednej tretine ideálne prihral od mantinelu nemecký spoluhráč Hecht, ja som si nakorčuľoval medzi kruhy a pálil. S Hechtom a s Brierom sa nám v posledných zápasoch v útočnej formácii darí."

Buffalo v posledných piatich stretnutiach tri razy vyhralo, raz remizovalo. Je to definitívny obrat k lepšiemu?

„Dúfam, že áno. Mužstvo je sebavedomejšie, hráme lepšie, hoci Washington nás príliš nepreveril. Hostia prišli bez zraneného Petra Bondru, akosi neboli vo svojej koži."

V minulých dňoch prichádzali správy o vašej možnej výmene z Buffala do iného klubu.

„To boli výmysly jedného tunajšieho novinára. Osobne som hovoril s majiteľom klubu i generálnym manažérom a ubezpečili ma, že nič také nepovedali. Som pokojný."

Po vysokom víťazstve ste mali dobre rozbehnutý Silvester na veľké oslavy privítania Nového roku.

„To nie je nič pre mňa. Z haly som odchádzal hodinu pred polnocou a rovno domov. Na príchod roku 2004 som si počkal pri televízore. A v prvý deň nového roka som si doprial dlhý spánok, vstával som až na obed. Som dobre naladený na zvyšok sezóny."

Súvisiace články