Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Šatan priznáva streleckú mizériu Sabres

TASR|28. sep 2001 o 14:45

Buffalo 28. septembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník obliekajúci dres tímu zámorskej NHL Buffala Sabres Miroslav Šatan priznal, že v príprave pred blížiacou sa sezónu majú on i jeho spoluhráči nedostatky pri premieňaní šancí

.

"Stále nám streľba nevychádza podľa našich predstáv a máme sa v čom zlepšovať. Verím však, že čím viac času strávime na ľade, tým viac šancí budeme využívať," povedal Šatan.

Buffalo odohralo doteraz tri prípravné zápasy, z ktorých vyhralo jeden. Mužstvo dosiahlo priemer 30 striel na zápas, skórovať sa však hráčom podarilo iba 6-krát. "Musíme nájsť spôsob, ako efektívnejšie zakončovať naše strelecké príležitosti. Na to je však príliš skoro, pravdepodobne sa po letnej prestávke ešte žiadnemu z hráčov nevrátil hrací inštinkt. Potrvá to ešte jeden týždeň a dúfam, že potom budeme pripravený úspešne vstúpiť do sezóny," dodal topolčiansky rodák.

Hoci zakončovacia fáza Buffala v príprave nie je dokonalá, veterán mužstva Stu Barnes označil súčasných členov útočných radov za najtalentovanejších, akí kedy boli v tíme od jeho príchodu.

Súvisiace články