Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šatan po zápase v Košiciach: Atmosféra bola výborná

Prvý zápas s Fínskom Slovákom nevyšiel. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 25. apr 2014 o 22:00

Slovenskí hokejisti toho v prvom vystúpení s Fínskom neukázali veľa. Dnes o 17. hodine čaká aktérov odveta v Poprade.

Slovenskí hokejisti toho v prvom vystúpení s Fínskom neukázali veľa. V Košiciach vo štvrtok tomuto súperovi v prípravnom stretnutí podľahli 0:3. Dnes o 17. hodine čaká aktérov odveta v Poprade. Z veľkého ľadu v Steel Aréne prejdú hráči na menší popradský.

KOŠICE. Prvý z dvoch zápasov s Fínskom bol v réžii severanov. Tí v Steel Aréne diktovali tempo a zaslúžene vyhrali 3:0. Slovenskí hokejisti po prvý raz v rámci prípravy na svetový šampionát v Bielorusku nedali ani jeden gól. Ak chcú nájsť recept na Fínov, dnes v Poprade musia zlepšiť nielen koncovku.

„Obe mužstvá dobre korčuľovali. V koncovke sme však ťahali za kratší koniec. Bol tam dostatok šancí, aby sme dali aspoň jeden dva góly a ten zápas zdramatizovali. Nikomu to tam však nepadlo,“ hodnotil štvrtkový duel v Steel Aréne kapitán našej reprezentácie Miroslav Šatan.„Atmosféra bola výborná. Sme radi, ak ľudia prídu a podporia národný tím. Očakávame, že podobná atmosféra bude v Poprade.“

Réway šancu nepremenil

Útočník Martin Réway dostal v príprave na MS možnosť zabojovať o miesto v nominácii. „Mali sme tam nejaké príležitosti, ale nevyužili sme ich. Škoda, že naša prvá päťka nedala gólik, možno by sme to ešte zdramatizovali. To zakončenie nás potrápilo. Musíme byť pri ňom agresívnejší,“ povedal najmladší hráč v našom výbere Martin Réway, ktorý v druhej tretine nepremenil veľkú šancu, jeho bekhendové zakončenie sa gólom neskončilo.

„Chcel som to dať hore, skĺzlo mi to z hokejky. Brankár to chytil. Škoda. Ale inak sa mi hralo celkom dobre. Prechod z juniorského hokeja k seniorskému nebol taký zložitý. Akurát, že v Košiciach je strašne veľký ľad, v Poprade to bude pre mňa ľahšie, na menšie ihriská som zvyknutý z Kanady. Každopádne v sobotu musíme podať lepší výkon.“

Výsledok mrzí

Útočník Tomáš Marcinko, pre ktorého sa v Košiciach skončila klubová sezóna ziskom majstrovského titulu, si mohol zahrať v pre neho dôverne známom prostredí.

„Bol to celkom vyrovnaný zápas, hoci sme ho prehrali o tri góly. Ak by sme premenili šance, mohlo to dopadnúť úplne ináč. Keď zlepšíme koncovku a budeme korčuľovať celých šesťdesiat minút, nie ako v tomto zápase možno 45, tak máme v Poprade šancu na lepší výsledok,“ poznamenal stále parádne bradatý Tomáš Marcinko, ktorý bojuje o miesto v národnom tíme.

„Vždy je skvelý pocit mať na sebe slovenský dres. Teraz to bolo o to výnimočnejšie, že sa hralo v Košiciach. Bola tu skvelá kulisa, akurát mrzí ten výsledok.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.