Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Šatan oslávil dvojstý gól v Buffale

Sportnet|3. nov 2003 o 00:00

„Bondrovským“ výskokom k plexisklu oslávil Miroslav Šatan svoj jubilejný dvojstý gól v drese Buffala v stretnutí proti Torontu (5:3) kapitán domácich a slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan (29 r.).


Kapitán Buffala Miroslav Šatan sa zdraví so svojím brankárom Martinom Bironom. FOTO – TASR

„Miro prejavil naozaj mimoriadnu radosť. Už pred zápasom povedal, že by bolo pekné zlomiť hranicu pred vlastným publikom,“ tešila sa s ním jeho priateľka Ingrid.

„Nie, nekonala sa žiadna špeciálna slávnosť, zápas neprerušili. Len hlásateľ oznámil, že to boj môj dvojstý gól v službách Sabres a diváci to ocenili potleskom. Dobrý zápas. V prvej tretine sme síce rýchlo stratili dvojgólový náskok, no nakoniec sme ukázali viac vôle a prišli aj góly,“ spokojne hodnotil M. Šatan, ktorý asistoval Drurymu pri góle na 3:2 a štvrtý dal sám.

„Duely s Torontom sú vždy špecifické. Keď sme na tohto súpera v minulosti narazili v play off, noviny písali o bitke o Niagarské vodopády. Odvtedy sa to ujalo a naše súboje sa vnímajú ako derby. Z Toronta je to do Buffala dve hodiny autom, aj teraz bola v hľadisku takmer polovica priaznivcov z Kanady v dresoch hostí, ktorí vytvorili špecifickú atmosféru. Toronto má spolu s Montrealom najvernejších fanúšikov. Bežne cestujú za svojím tímom do bližších miest.“

Šatan má aktuálne v NHL vyrovnanú bilanciu 235 gólov a rovnaký počet asistencií.

„Môj prvý gól v NHL? Dal som ho ešte v drese Edmontonu gólmanovi Vancouveru Coreymu Hirschovi v sezóne 1995 - 1996,“ vylovil v pamäti desiaty hráč v histórii Buffala, ktorý pokoril dvestogólovú hranicu.

„V tíme zavládla pohoda. V tabuľke stojíme slušne, máme aktívnu bodovú bilanciu. Ja som hral naposledy na pravom krídle pri Curtisovi Brownovi a Čechovi Alešovi Kotalíkovi. Nová akvizícia Chris Drury hrá v inej lajne, čím tréneri vytvorili dve úderné formácie. Dôležité je , že oproti minulosti sa po príchode nových majiteľov stabilizovala finančná situácia klubu. To je pre každého silný motor, aby sme v tejto sezóne postúpili do play off,“ dodal M. Šatan.

Súvisiace články