Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Šatan opäť patrí medzi lídrov Sabres

Sportnet|18. mar 2004 o 00:00

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan opäť žiari pohodou. Po tréningu rozdal, ako už tradične, niekoľko autogramov, ani jeden z jeho malých fanúšikov neostal bez cenného podpisu. Ešte pred niekoľkými dňami bola Šatanova budúcnosť ...


Miroslav Šatan (uprostred) prijíma gratulácie spoluhráčov z tímu Buffalo Sabres. FOTO - TASR/APKapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan opäť žiari pohodou. Po tréningu rozdal, ako už tradične, niekoľko autogramov, ani jeden z jeho malých fanúšikov neostal bez cenného podpisu. Ešte pred niekoľkými dňami bola Šatanova budúcnosť otázna. Rovnako ako v minulej sezóne bol vážnym kandidátom na zmenu dresu, ktorá sa mala uskutočniť tesne pred vypršaním prestupového obdobia. Kým pred rokom sa hovorilo o vážnom záujme Philadelphie, v aktuálnej sezóne sa spomínali najmä New York Islanders.

"Pre Mira bolo pravdepodobne ťažké počúvať všetky tie špekulácie o možnom prestupe. Po skončení prestupového obdobia odohral niekoľko skutočne dobrých zápasov. Opäť mohol myslieť už len na hokej. Bojujeme o play off, čo je teraz najdôležitejšie," povedal Šatanov spoluhráč J. P. Dumont.

Po štyroch zápasoch bez bodu zaznamenal Šatan v siedmich marcových stretnutiach 4 góly a 8 asistencií. "Moje góly by mali pomôcť tímu vybojovať si účasť v play off. Každý zápas je pre nás podstatný. Každé víťazstvo nás môže priblížiť k ôsmej priečke," povedal Šatan, ktorý je s 28 gólmi najlepším strelcom Buffala už v šiestej sezóne v rade.

Keď 29-ročný krídelník skóroval, Buffalo väčšinou zvíťazilo. Šatan sa v aktuálnej sezóne gólovo presadil v 19 stretnutiach a šable z toho štrnásťkrát vyhrali, len štyrikrát našli premožiteľa. Ak Šatan neskóroval, Buffalo prehralo 28 stretnutí a vyhralo devätnásť. Aktuálne deviaty tím Východnej konferencie stráca na ôsmy New York Islanders šesť bodov.

"Uvedomujem si, že keď nasleduje viac dobrých sezón v rade, každý to považuje za štandard. A práve to fanúšikovia očakávajú. Chápem svoju úlohu a snažím sa pomôcť tímu," dodal Šatan.

(sita)

Súvisiace články