Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Šatan i Demitrom s dvomi asistenciami

Sportnet|Publikované 11. okt 2002 o 22:00

New York - Vo štvrtok zasiahlo do bojov v kanadsko-americkej NHL až osemnásť tímov. Pod výhru Buffala nad NY Islanders v pomere 5:1 sa dvomi

asistenciami podpísal Miroslav Šatan. Súper z New Yorku sa síce ujal vedenia už v 61. sekunde, do konca tretiny však získali domáci hokejisti dvojgólový náskok vďaka zásahom Stua Barnesa, Jochena Hechta a Chrisa Grattona, ktorý zápas odohral i so zlomeninou ľavej nohy. Arbitri udelili v zápase až 150 trestných minút. Mimoriadne bojovne naladený bol najmä bitkár Buffala Eric Boulton, ktorý utrpel fraktúru nosa a po troch päťminútových trestoch bol automaticky vylúčený zo stretnutia. Miroslav Šatan odohral už 246. zápas v rade a posunul sa na štvrté miesto v hodnotení aktívnych hráčov. O prekvapenie hneď v úvodnom zápase sa postaral Anaheim Mighty Ducks, keď zdolal favorizované St. Louis 4:3 na jeho ľade. O všetky zásahy káčerov sa postaral útok vedený Andym McDonaldom s dvomi mladými ruskými krídelníkmi. Práve nováčikovia Stanislav Čistov a Alexej Smirnov si lepší vstup do súťaže nemohli priať. Dvadsaťročný Čistov, piaty hráč draftu z roku 2000, si pripísal gól a tri prihrávky. Jeho o rok mladší krajan, ktorého Anaheim draftoval taktiež v prvom kole, vsietil jeden gól a na ďalší prihrával. Za domáci tím si dve gólové prihrávky pripísal Slovák Pavol Demitra. Tri sekundy pred koncom stretnutia sa do listiny strelcov zapísal i fínsky debutant v drese bluesmanov Tom Koivisto.

Svoj prvý zápas v NHL odohral slovenský obranca Ivan Majeský. Dvadsaťšesťročný hráč Floridy Panthers sa však spolu s Branislavom Mezeiom nepresadil a jeho tím podľahol Tampe Bay 3:4 po predĺžení. Na svoj debut v stretnutí kanadsko-americkej NHL si bude musieť počkať Radovan Somík. Tréner Ken Hitchcock ho pre ľahké zranenie slabín nezaradil do zostavy na štvrtkový duel proti Edmontonu. Druhý Slovák v tíme letcov Michal Handzuš bol najúspešnejším centrom svojho tímu, keď na buly vybojoval puk až 12-krát. Bodovo naprázdno vyšla aj slovenská dvojica v Ottawe. Senátori navyše podľahli New Jersey Devils 1:2, keď o oba zásahy hostí sa postaral John Madden pri oslabeniach

Sumár výsledkov: Buffalo - NY Islanders 5:1 (3:1, 2:0, 0:0), góly: 5. Barnes, 14. Gratton, 15. Hecht, 30. Connolly (ŠATAN), 38. Dumont (ŠATAN) - 2. Scatchard. Ottawa - New Jersey 1:2 (0:0, 0:2, 1:0), 59. Alfredsson - 23. Madden, 39. Madden. Florida - Tampa Bay 3:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1), 20. Ozolinš, 31. Ozolinš, 46. Hagman - 7. Richards, 48. Lukowich, 58. Lecavalier, 64. Prospal. Calgary - Vancouver 0:3 (0:3, 0:0, 0:0), 12. Morrison, 16. Allen, 20. Näslund. San Jose - Detroit 3:6 (1:3, 1:3, 1:0), 12. Damphousse, 31. Damphousse, 41. Räthje - 3. Mältby, 8. Mältby, 17. Holmström, 21. S. Fiodorov, 32. S. Fiodorov, 39. Lidström. Columbus - Chicago 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), 28. Nash, 38. Sillinger - 27. Berezin. St. Louis - Anaheim 3:4 (1:0, 1:2, 1:2), 20. Al MacInnis, 39. Stillman (DEMITRA), 60. Koivisto (DEMITRA) - 32. Mcdonald, 37. Čistov, 42. Smirnov, 58. Leclerc. Edmonton - Philadelphia 2:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0), 43. Laraque, 57. A. Carter - 37. LeClair, 53. LeClair. Pittsburgh - Toronto 0:6 (0:2, 0:1, 0:3), 6. Mogiľnyj, 9. Sundin, 23. Mogiľnyj, 54. Sundin, 57. Pilař, 60. Antropov.