Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Šatan doviedol Sabres k prvému triumfu, Bondra skóroval

Sportnet|Publikované 15. okt 2003 o 00:00

V prvom zápase série noci nautorok v NHL pretrhol tím Buffala i slovenský hokejista Miroslav Šatan streleckú smolu a šable vyhrali nad Dallasom

V prvom zápase série noci na

utorok v NHL pretrhol tím Buffala i slovenský hokejista Miroslav Šatan streleckú smolu a šable vyhrali nad Dallasom 4:3. Ten si okrem víťazného gólu pripísal aj kľúčovú asistenciu za stavu 2:1. Kapitán Sabres po predchádzajúcom takmer päťminútovom drvivom tlaku hostí našiel rozprávkovým kolmým pasom Briera, ktorý práve skočil z trestnej lavice a dal parádny gólový mat brankárovi Turcovi. Slovenskému krídelníkovi pomohla zmena elitnej formácie, keď namiesto Druryho a Kotalíka mal za spoluhráčov v útoku Briera a Dumonta. "Bolo to pre nás veľmi dôležité stretnutie, lebo po predchádzajúcej vysokej prehre sme si nemohli dovoliť taký výsledok

zopakovať. Víťazstvo proti takémuto súperovi je navyše vždy veľmi povzbudivé," prehlásil po zápase Šatan.

Napriek prevahe takmer počas celého zápasu s Washingtonom vydolovalo Toronto po remíze 2:2 len bod a aj ten za veľmi vysokú cenu, lebo domácim sa zranili Alexander Mogiľnyj i Robert Reichel,

ktorého lakťom zložil Mike Grier. Slovenský kanonier a za posledné roky jeden z najlepších exekútorov súťaže v presilových hrách Peter

Bondra opäť potvrdil svoju povesť, keď počas početnej výhody v prvej tretine po krížnej prihrávke Sergeja Gončara strelou tesne ponad ľad

prekonal Eda Belfoura a zaznamenal tretí gól v ročníku.

Brankár Floridy Roberto Luongo, ktorý v uplynulej sezóne čelil spomedzi všetkých gólmanov najväčšiemu počtu striel, mal aj v novom vydaní ligy plné ruky práce, no po troch dueloch inkasoval zo 100

striel iba štyrikrát. Proti Caroline (2:2) odohral pred ním slovenský obranca Branislav Mezei skoro 22 minút, pripísal si ale iba dve

trestné minúty.

Sumár: BUFFALO - DALLAS 4:3 (2:1, 2:0, 0:2), góly: 5. Kotalík (Drury, Afinogenov), 6. Pyatt (Brown), 31. Briere (ŠATAN), 37. ŠATAN (Briere, Dumont) - 7. Barnes (Arnott), 46. Robidas (Young, Turgeon), 51. Boucher (Guerin, Matvichuk), CAROLINA - FLORIDA 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0), góly: 8. Vašíček (Wesley, Cole), 36. Boulerice (Hedican,

Markov) - 19. Huselius (Markov, Van Ryn), 33. Nilson (Bouwmeester, Van Ryn), COLUMBUS - VANCOUVER 3:2 (0:1, 2:1, 1:0), góly: 32. Výborný (Pirjetä, Marchant), 33. Marchant (Shelley, Sydor), 50. Nash (Richardson, Marchant) - 13. Ohlund (D. Sedin, H. Sedin), 41. Morrison (Ohlund, Sopel), TORONTO - WASHINGTON 2:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0), góly: 7. Antropov, 35. Mogiľnyj (Jackman, Kaberle) - 30. BONDRA (Gončar, Lang), 49. Lang (Gončar, Grier).