Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Šatan by mal v arbitráži dopadnúť približne ako Guerin

TASR|6. aug 2001 o 11:42

Toronto 6. augusta (TASR) - Podľa zámorských expertov by slovenský hokejista Buffala Sabres Miroslav Šatan mal v arbitrážnom konaní o jeho novej zmluve v kanadskom Toronte dopadnúť približne rovnako ako krídelník Bostonu Bruins Bill Guerin

.

V priamej konfrontácii by podľa severoamerických novinárov väčšina klubov uprednostnila Guerina, no arbitri svoje rozhodnotia uskutočňujú na základe štatistík, ktoré mali obaja hráči za uplyulé tri ročníky takmer navlas rovnaké. Šatan nastrieľal 102 gólov a nazbieral 195 bodov, Guerin mal rovnaký bodový súčet, no o 8 gólov menej. V minulom ročníku Šatan dosiahol svoje minimum za trojročné obdobie - 29 gólov a 62 bodov, Guerinovi sa darilo viac - 40 gólov a 85 bodov, najväčší rozdiel medzi oboma hráčmi však bol v ich "výplatných páskach". Bostonský medveď zarobil za poslednú sezónu 3,2 milióna, kapitán striebornej reprezentácie na MS 2000 v Petrohrade zinkasoval 2,5 milióna.

Rozhodnutie arbitrov by malo aj tento rozdiel vymazať, vypočúvania sa musia skončiť do 15. augusta, výsledok bude známy najneskôr do 48 hodín.

Súvisiace články