Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Šatan bol zavalený formulármi

Sportnet|19. jan 2004 o 00:00

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie MIROSLAV ŠATAN sa v minulosti už dvakrát odhodlal k úplne výnimočnému kroku v zabehanej praxi NHL. O novom kontrakte aj naposledy rokoval sám, bez pomoci agenta. Premýšľavý „Šarky" sa tak osobne zoznámil aj ...


Miroslav Šatan.FOTO - TASRKapitán slovenskej hokejovej reprezentácie MIROSLAV ŠATAN sa v minulosti už dvakrát odhodlal k úplne výnimočnému kroku v zabehanej praxi NHL. O novom kontrakte aj naposledy rokoval sám, bez pomoci agenta. Premýšľavý „Šarky" sa tak osobne zoznámil aj s vypĺňaním daňových formulárov. O výške svoje dane teda dokáže hovoriť zasvätene:

„Súhrnne sa blíži k päťdesiatim percentám. Buffalo leží v štáte New York, ktorý má spolu s Kaliforniou najvyššie dane v USA. Zrejme preto, že sú to najľudnatejšie štáty. V mojom prípade odvádzam 39-percentnú daň pre štát New York, v ktorom mám rezidenciu, plus 8 percent povinnú federálnu daň. K výsledným 47 percentám treba ešte prirátať rôzne lokálne taxy, čo dáva dohromady spomínaných 50 percent.

Zaujímavé je, že zdaniť musím aj zápasy v mestách súperov, ak sú na území iného štátu USA. Keď hráme v Kanade, systém je trochu odlišný. Ak teda počas sezóny dvakrát hráme v Kalifornii, dvakrát na Floride, Minnesote či v Arizone, každý zápas musíme zdaniť lokálnou taxou podľa zákonov príslušného štátu. Lebo tam istým spôsobom zarábam, aj keď som platený Buffalom v inom štáte USA. V praxi to znamená, že na konci roka som vypĺňal 12 - 13 formulárov pre každý štát , kde sme na tripoch hrali."

Súvisiace články