Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Saskin: Niektorí generálni manažéri žiť aj bez platového stropu

TASR|2. dec 2004 o 11:18

Toronto 2. decembra (TASR) - Podľa riaditeľa Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) Teda Saskina dokážu niektorí generálni manažéri zámorskej NHL viesť svoje ...

Toronto 2. decembra (TASR) - Podľa riaditeľa Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) Teda Saskina dokážu niektorí generálni manažéri zámorskej NHL viesť svoje kluby aj bez zavedenia platového stropu, ak budú funkčné iné systémy regulujúce mzdy.

"Po diskusiách, ktoré som mal s niekoľkými generálnymi manažérmi v posledných mesiacoch, som presvedčený, že nemajú príliš veľa informácií o našich ani o ligových návrhoch," vyhlásil Saskin. Komisár NHL Gary Bettman plánuje v noci na štvrtok spoločné zasadnutie s manažérmi všetkých 30 klubov v jednej z talianskych reštaurácií na Manhattane. "Dúfam, že vedenie NHL na štvrtkovom stretnutí s GM ligových tímov v New Yorku navrhne aj iné možnosti obmedzenia miezd ako je platový strop," dodal Saskin. Šéf ligy na stretnutí zrejme spresní aj posledný možný termín, kedy musí prísť k dohode, aby nemusel vyhlásiť zrušenie celého ročníka 2004/2005.

Podľa viceprezidenta NHL Billa Dalyho je nefér tvrdiť, že generálni manažéri nepoznajú situáciu. "Podľa mňa to nie je fér," povedal Daly. "Snažíme sa byť v čo najčastejšom kontakte so zástupcami klubov, a to na úrovni šéfov tímov, ich prezidentov i generálnych manažérov. Je nám však jasné, že o mnohých veciach, čo sa dejú, sa príliš nehovorí. Stretnutie v New Yorku bude dobrou príležitosťou, aby sme im ich oficiálne oznámili."

Súvisiace články