Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Saskin: Bettman nie je dobrým šéfom NHL

TASR|2. dec 2004 o 10:02

Calgary 2. decembra (TASR) - Podľa vysokého predstaviteľa Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) Teda Saskina nemá komisár NHL Gary Bettman u hráčov rešpekt a ...

Calgary 2. decembra (TASR) - Podľa vysokého predstaviteľa Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) Teda Saskina nemá komisár NHL Gary Bettman u hráčov rešpekt a nie je ani vhodným šéfom ligy.

"V súčasnosti určite nie," odpovedal Saskin na novinársku otázku, či šéfa NHL hráči rešpektujú. Či je Bettman správnym mužom, ktorý má viesť NHL, sa Saskin vyjadril jednoznačne: "Z toho, čo som doteraz videl, môžem povedať, že nie je."

Bettman sa voči Saskinovmu tvrdeniu ohradil slovami, že ho to vôbec neprekvapuje a rétorika NHLPA je s pokračujúcim lockoutom stále zúfalejšia. " Nevadí mi byť obetným baránkom, ak to obe strany priblíži k dohode. Dostávame sa však do fázy, keď sa Únia uchyľuje k osobným invektívam. Sú to zvyčajné praktiky v kolektívnom vyjednávaní, keď Únia nedostane to, čo žiada," vyhlásil Bettman v kanadskom Calgary na stretnutí so zamestnancami Flames a držiteľmi permanentiek a dodal: "Ak Únia skutočne niečo také vyhlasuje, ide o zúfalý pokus. Už v roku 1999 sme NHLPA prosili, aby sa začala zaoberať aj našimi problémami. Únia chcela rozumný, pokojný a postupný postoj a my sme ho mali posledných pár rokov."

Šéf NHL zopakoval požiadavku, že základom musí byť dohoda, ktorá poskytne všetkým 30 tímom ligy rovnaké podmienky. Podľa Bettmana sú najohrozenejšími Calgary Flames a Edmonton Oilers, ktoré pôsobia na veľmi malom trhu a nemôžu si dovoliť konkurovať bohatším klubom. "Snažíme sa prepracovať k partnerstvu, bohužiaľ Únia začala využívať konfrontáciu," uzavrel Bettman.

Súvisiace články