Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šarišské hokejové derby sa lepšie vydarilo hosťom

Sportnet|Publikované 24. okt 2012 o 22:00

V 12. kole 1. hokejovej ligy sa hralo šarišské derby, v ktorom Bemaco HC 46 Bardejov prehral s HC 07 Prešov.

V 12. kole 1. hokejovej ligy sa hralo šarišské derby, v ktorom Bemaco HC 46 Bardejov prehral s HC 07 Prešov najnižším možným gólovým účtom 0:1. Druhú štvrtinu štvorkolovej základnej časti nezačal minuloročný víťaz súťaže najšťastnejšie.

BARDEJOV. Takýto výsledok sa zrodil po nízkej efektivite Bardejovčanov, ktorým sa smola lepí na hokejky zo zápasu na zápas. Pravidelne prestrieľajú súpera, hosťujúci brankári majú podstatne viac práce, no v konečnom účtovaní sú šťastnejší súperi.

Už v prvej tretine Valchař i Gmitter si neporadili s brankárom Prešova Fedorom, čo sa nieslo aj v ďalšom priebehu. Tréner Bardejova Anton Tomko tento duel považuje za smolný.

„V 1. tretine sme si vypracovali dosť šancí, mohli sme sa upokojiť. No a v úvode druhej súper dal kuriózny gól. Naša nátlaková hra priniesla prevahu na ľade, ale s Fedorom si hráči neporadili. Hostia vďaka nemu dosiahli takýto výsledok. My sa stále trápime pri premieňaní šancí a nešli nám presilovky.”

Kapitán Šarišanov Juraj Dancsák netajil sklamanie i priznanie, že je to iné ako minulý rok: „Išli sme naplno, no v útoku sme zlyhali. Prehrať doma takýmto jediným vlastným gólom a takýmto, tak je to frustrujúce, strašne nás to mrzí. Jasovský trafil žŕdku, trikrát sme išli dvaja na jedného a nedali gól. Gmitter sám pred bránou, jednoducho šťastie nám nepraje. Dávam málo gólov. Môj predpoklad, že to prelomíme tak v novembri, sa asi naplní.”

Keď si brankár Matúš Andreanin nešťastne zrazil puk za svoj chrbát, málokto by vyslovil presvedčenie, že bude rozhodujúci.

Radim Valchař si berie zodpovednosť za takýto výsledok na seba: „Zodpovedne sa pripravujeme, trénujeme nájazdy ako boli v tomto zápase, no keď treba zakončiť gólom, nejde nám to, nemáme šťastie. Nemôžeme prehru pripisovať Andreaninovi, nedali sme gól. Ja som sám išiel dvakrát na brankára a nedal som, tak je to aj moja vina.”

Mali šťastie v nešťastí

S Prešovčanmi sa po nástupe autobus nepohol z miesta, tak narýchlo posadali i s vakmi do áut a snažili sa stihnúť začiatok.

Tréner Jozef Čontofalský pripustil, že aj tento moment ich nabudil: „Deň sa začal dosť nešťastne, no tešil som sa na zápas, lebo poznám kvality Bardejova. Dali sme náhodný gól, ani neviem ako, a súper nepremenil množstvo šancí. Dramatickosť nechýbala, no domácich fanúšikov neuspokojil. Podržali sme stred, čo bolo alfou i omegou, lebo práve tam je súper silný. Fedor zachytal tak, ako od neho očakávame.”

Skúsený kapitán Pavol Segľa priznáva, že takýto zápas sa často nevidí: „Zrejme nám pomáha aj takáto situácia s autobusom. Takých zápasov je určite málo. Na oboch stranách dobre chytali brankári. Nás podržal Fedor, bol vynikajúci.”

Prešovský gólman Ivan Fedor odchytal zápas s nulou, čo ho potešilo: „Bol to ťažký zápas aj preto, lebo medzi mestami je rivalita. Domáci boli o dosť aktívnejší, my sme nemali toľko striel, no neurobili sme veľa chýb. Pri góle som videl len nahodený puk, potom som tomu nevenoval pozornosť, bol som si istý, že z toho nič nebude. Prebrali ma až natešení hráči. ”

Štatistika

Bardejov – Prešov 0:1 (0:0,0:1,0:0)

Gól: 24. Hopkovič(Gavač). Vylúčenia: 7/9. Využitie: 0/0. Rozhodovali: Orolín – Tornay, Smrek pre 550 divákmi.

Bardejov: Andreanin – Polaček, Valentín, Mojdis, Tkáč, A. Šimo, Bochňa, Krčula, Hoďa – Stríž, Ľ. Sabol, Gmitter, Jasovský, Dancsák, Valchař, Jokeľ, Nagy, hričina, Halás, Knap, M. Chovan.

Prešov: Fedor – M. Školiak, Varga, Kadlubiak, V. Sabol, Loydl, Hopkovič – Opatovský, Caban, P. Segľa, Romanek, Gavač, Kubiš, Schneider, Kubus, Náhlik, Kivader, Tomčák, Mikluš.

šč

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.