Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Šarišské derby vyznelo pre Partizán

Sportnet|Publikované 28. okt 2013 o 00:00

Rozhodol gól brazilského legionára Carlosa Dyjana De Azeveda.BARDEJOV. Derby zápas Bardejov – Prešov (1:0) sa hral v dobrej športovej atmosfére na trávniku i v hľadisku. Usporiadatelia si museli dať pozor akurát na „tiež fanúšikov“ Tatrana, ktorí najmä po zápase vykričali svojich hráčov v autobuse a ten musel opustiť areál štadióne zadným vchodom...

Po stretnutí kormidelník Bardejova Rastislav Kica netajil, že sa im celotýždenná príprava vydarila: „V úvode sme po rohu mali šťastie, nepokryli sme hráčov súpera po hlavičkovom súboji, no bola to vzpruha. Mohli vyhrávať. Po peknej akcii sme dali gól a v závere polčasu sme mohli pridať. Aj po prestávke sme boli aktívnejší, no do vyloženej šance sme sa nedostali. Treba uznať kvality brankára Tatrana Taliana, ktorý podržal mužstvo.”

Prekvapením bolo rozostavenie na jednotlivých postoch, ktoré sa Kicovi vydarilo: „Posty sme trošku pozmenili, v strede poľa to zvládali Dzurík s De Azevedom a na hrote J. Petráš, ktorý mal dve tutové šance. Naši dvaja rýchlostní hráči sa mali viac presadiť. Nedarilo sa nám od J. Zápotoku loptu prepasírovať kolmicou medzi stopérov. Dobre ich pokryli. ”

Na Prešovčanoch bolo vidieť únavu

Ján Petráš si bol vedomý, že v úvodných minútach mali šťastie, zápas mohol vyzerať oveľa inakšie: „No prežili sme to, dostali sme loptu na svoje kopačky a Prešov hral s nakopávanými loptami. Už aj v minulom kole som hral na hrote, no keďže sme trošku zmenili štýl hry, tak s Dyjanom hráme na hrote.”

A J. Petráš je presvedčený, že súboj s Krajníkom bol na pokutový kop: „Bol to boj o loptu, ja som ju prvý vypichol, pokojne to mohol odpískať. No bol to trošku ťažší zápas s dobrou úrovňou. Vedeli sme, že majú dobrú defenzívu a podržal ich brankár. ”

Tréner Prešova Jozef Kostelník chcel dosiahnuť čo najlepší výsledok: „My sme prvú šancu nepremenili, súper z brejku išiel do vedenia. Na našich hráčov bola vidieť únava z ťažkého pohárového zápasu s Košicami, všade sme boli neskoro, chýbal krok, dva v súboji, nedokázali sme hore podržať loptu. Ja viem, či je to dôvod, že boli unavení. Domáci nás predčili v herných činnostiach jednotlivca, jeden na jedného, jeden na dvoch.”

Podľa Koscelníka sa najmä na hre stredovej formácie podpísala únava: „Máme úzky káder, niektorí hráči sú zranení, niektorí mali byť na operácii, Krajník sa dnes dorazil. Domáci boli lepší a zaslúžene vyhrali, my sme hrali aj lepšie zápasy. Toto bol jeden z našich najslabších výkonov, naši hráči sa učia hrať futbal. Zoberte si hráčov, čo hrajú za Bardejov, všetko skúsení ligoví hráči. Potrebujeme oddýchnuť a uvidíme, s kým budeme môcť počítať ďalej.”

Kapitán Tatrana Peter Petráš povedal, že nesplnili žiadne predsavzatie, ktoré si dali, aj keď v utorok hrali s Košicami: „Chceli sme bodovať, mali sme sa viac pohybovať, hrať po zemi. Nemôžeme sa vyhovárať sa na to, že to bola únava od utorka, sú to štyri dni, či trénujeme, alebo hráme. Vedeli sme, že domáci budú hrať dôrazne, mali Azeveda, ktorý bol pohyblivý, urobil hru. Ostatní ho dopĺňali bojovnosťou a to nám chýbalo.”

Súvisiace články