Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Šarišské derby v prospech prešovských juniorov

Zľava: Pavol Popovec z Prešova, Peter Pribytný z Bardejovskej Novej Vsi a Matúš Ličák z Prešova. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 30. sep 2013 o 00:00

Na hlavnom ihrisku Tatrana Prešov videli diváci súboj s Bardejovskou Novou Vsou.

Na hlavnom ihrisku Tatrana Prešov videli diváci v 9. kole TIPOS III. LV súboj desiateho so štrnástym tímom tabuľky.

PREŠOV. Hráči domáceho 1. FC Tatran Prešov juniori sa od začiatku pustili do súpera, ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves, bez najmenšieho rešpektu. A tak niet divu, že za prvých päť minút si vytvorili štyri gólové príležitosti.

Súpera pustili k prvej strele na bránu až v 14. minúte stretnutia. Ich aktivita vyvrcholila v 22. minúte gólom Daniela Barana.

V 34. minúte sa skóre opäť menilo, keď nedorozumenie domáceho brankára so stopérom využil Mário Macečko a vyrovnal na 1:1.

Radosť hostí z vyrovnania netrvala dlho. V 36. minúte vybojoval pokutový kop Ľubomír Ivanko Macej, ktorý kapitán Prešova Biatt „panenkovsky“ premenil a upravil stav na 2:1.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, no domáci udržali vedenie až dokonca stretnutia a získali tak ďalšie tri body.

Kormidelník: Na našu hru sa dalo pozerať

„Od začiatku sme mali zápas v našich rukách. Vytvorili sme si šance, ktoré sme ale nepremenili. Dali sme gól a súper vyrovnal. Vsietením druhého gólu sa mužstvo trošku upokojilo. Som rád, že sme vyhrali a myslím si, že na našu hru sa dalo pozerať,“ vyjadril spokojnosť s výkonmi svojich zverencov kormidelník prešovských juniorov Stanislav Varga.

„ Sú to mladí chlapci, niektorí vo veku 17-18 rokov. Hrali sme celkom dobrý futbal a vyhrali sme, takže som spokojný,“ povedal tréner Prešova.

Aj napriek tomu, že prešovskí mladíci viedli 2:1, chýbal gól, ktorý by ich upokojil. „Chlapci určite budú rásť vtedy, keď budú hrať takéto zápasy, kde je stav možno o gól alebo nerozhodný. Určite sa tým zlepšujú,“ uviedol S. Varga.

A kto z tímu ho najviac potešil? „Hodnotiť individuálne výkony veľmi nechcem. Chcem ale pochváliť Pavla Popovca, pretože nebol stopercentne zdravý. Všetci chlapci podali dobrý výkon, ale jeho by som vyzdvihol kvôli tomu, že už po polčase mohol ísť dole, ale povedal, že bude hrať.“

V súvislosti s B-tímom sa otvára aj otázka uplatnenia hráčov medzi seniormi.

„Je to prechod od mládeže k dospelým. Niekto výkonnostne vyletí hneď, iný potrebuje viac času, a ten je daný tu. Tretia liga má svoju kvalitu. Chlapci už nehrajú proti rovesníkom, hrajú proti starším. Je to určite iný futbal. Tu sa už nehrá o 'fazuľky', ale ste trošku aj pod tlakom. Tu už nestačí byť len talentovaný alebo drieť. Psychika tu zohráva svoju rolu. Hráči musia byť psychicky vyššie ako v doraste.“

Novovešťania prvý polčas prespali

Menej spokojní boli po tomto stretnutí hostia z Bardejovskej Novej Vsi.

„Nastúpili sme trochu ustráchane po dvoch prehratých zápasoch. Na niektorých hráčoch bol po zranení viditeľný herný výpadok. Trvalo im dlhšiu chvíľu, kým sa prispôsobili zápasovému tempu. Škoda prvého polčasu, ktorý sme prespali. Súper nás predčil hlavne v rýchlosti a nasadení. Za druhý polčas sme si minimálne ten bod zaslúžili, pretože sme v ňom boli lepším mužstvom. Zvýšili sme agresivitu a pohyblivosť. Škoda nedotiahnutých šancí a pološancí. Na druhej strane si dovolím povedať, že keď bola penalta na strane domácich za súboj, kde hráč už len vbehol do nášho brankára po odkopnutí lopty, tak minimálne za zákrok na Knapa, ktorý si obhodil domáceho obrancu a už by bol zoči-voči brankárovi... Ale, bohužiaľ, píšťalka rozhodcu zostala nemá,“ takto zhodnotil výkon svojho mužstva hrajúci tréner František Šott.

Aj keď hostia dokázali v tomto stretnutí vyrovnať na ihrisku súpera, už v treťom zápase za sebou nezískali ani bod.

„Pred začiatkom súťaže sme veľké oči nemali. Vieme, aké sú naše podmienky a aké je to u iných treťoligových tímov. Nie sme schopní vytvoriť také podmienky, aby sme pritiahli hotových hráčov. Tento ročník berieme ako skúsenosť do ďalších bojov. Chlapci ešte pred dvomi - tromi rokmi hrali piatu ligu. Sú tu aj hráči, ktorí išli z prvej triedy krok za krokom cez jednotlivé súťaže a momentálne hrajú III. ligu. Výkonnostne idú hore, ale je to postupnými krokmi. Máme mladých hráčov. Robíme v takých podmienkach, na aké máme. Sme vďační za každý zápas a za každý bod v tejto súťaži,“ uviedol F. Šott.


Súvisiace články