Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Šarišské derby s rozdielnymi polčasmi

Sportnet|Publikované 7. okt 2003 o 00:00

MVHC Bardejov - ZHK Prešov/Levoča 26:17 (10:10)Bardejov - Šarišské derby v prvej lige hádzanárov pred dobrou kulisou prinieslo dva rozdielne

MVHC Bardejov - ZHK Prešov/Levoča 26:17 (10:10)

Bardejov - Šarišské derby v prvej lige hádzanárov pred dobrou kulisou prinieslo dva rozdielne polčasy. V úvode sa hostia presadili dobrými kombináciami i streľbou. Domáci hrali s rešpektom a robili viac chýb, preto častejšie doťahovali náskok súpera. Po obrátke sa obraz hry zmenil. Hornošarišania zrýchlili a najmä spresnili rozohrávku a podržal ich brankár Callo. Potom sa už prejavila lepšia kondícia a domáci prevahu vo všetkých činnostiach vyjadrili aj gólovo.

Slavomír Krok (tréner Bardejova): "Všetci sme mali obavy z tohto zápasu, preto sme začali zakríknuto. Keď sme pritvrdili v obrane a prechádzali do rýchlych protiútokov, prinieslo to úspech. Brankár Callo chytil dôležité lopty na začiatku druhého polčasu, mužstvu to pomohlo. Nám dlho trvá kým sa rozohráme a máme slabší pohyb. Aj v rozohrávke a na spojkách to nebolo ono. No na konci sme boli lepší aj kondične."

Ľubomír Rešovský (tréner Prešova/Levoče): "My sme hrali veľmi zle a domáci nám v prvom polčase pomohli k dobrému výsledku. Nevedeli sme sa presadiť a nič sme neukázali a aj naši brankári nič nechytili a o to ťažšie sa hrá. Hádzaná sa hrá tak tvrdo, ako ukázali domáci. Musíme sa s tým vysporiadať, lebo po dobrom výkone spred týždňa sme to nezvládli. Bardejov disponuje schopným družstvom s kvalitnými hráčmi, ale my sme tu mali hrať s iným prístupom."

Súvisiace články