Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Šarišanky v semifinále na Spišiačky nestačili

Sportnet|Publikované 11. mar 2013 o 23:00

Šarišanky v semifinále play–off prvej hokejovej ligy žien na Spišiačky nestačili.

Po domácej prehre 1:8, prehrali i v odvete 1:7, celkovo na zápasy 0:2.

PREŠOV. Vo finále sa stretne Spišská Nová Ves s Popradom. Ženský hokejový klub Šarišanka 2000 Prešov bude hrať o bronz s Topoľčanmi.

„Dievčatá som upozorňoval, aby si dali pozor už na začiatok zápasu. Ten mali Spišiačky v prvom semifinále na ľade prešovskej Ice areny priam zdrvujúci. Preto som prízvukoval, že je treba hrať tak, aby sme skoro neinkasovali, aby sme boli v hre čo najdlhšie. K tomu smerovali taktické pokyny. Lenže naše plány vydržali len do štyridsiatej piatej sekundy, kedy domáce otvorili skóre zápasu,“ konštatoval touto skutočnosťou sklamaný tréner Šarišanky Jaroslav Baláž.

„Skrátka, súperky spravili s nami krátky proces aj druhý raz. Faktom však je, že Spišská Nová Ves bola jasným favoritom na postup do finále. Je najvážnejším kandidátom na majstrovský titul. Veľké oči sme preto nemali. Musím ale priznať, že som čakal lepší výkon mojich zvereniek. Predpokladal som, že Spišiačkam cestu do finále viac sťažíme a sami si pred súbojmi o bronz posilníme vlastné sebavedomie. Blíži sa náš vrchol sezóny. Musíme sa s hráčkami pozhovárať, pretože ak chceme siahnuť na medaily, a to ozaj chceme, potrebovať k tomu bude podstatne iné herné výkony, než aké sme predviedli so Spišiačkami.“

Ako hrali

V druhom semifinálovom stretnutí play –off, už na spišskonovoveskom ľade sa Šarišanka predstavila v zostave: Kvaková (Jablonovská) – Čurmová, Tóthová, Jašová, N. Paľová – Novotná, J. Štofaníková, Mi. Stašová – Fortunová, Kolová, Mišková – Čarnoká, S. Štofaníková, Kolcunová – Sabolčinová. Gól Šarišanky: Mi. Stašová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.