Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šarišanky narazili na mimoriadne disponovaného súpera

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Prešov - V dvoch zo štyroch najvyšších slovenských kolkárskych súťaží dali ich účastníci bodku za jesennou časťou ročníka 2002/2003. Stalo sa tak v

prvej lige žien a druhej lige mužov. Z východoslovenských zástupcov na najčestnejších miestach prezimujú Veľkošarišanky so Strážskym, ktoré malo "povinné" voľno. Pri nepárnom počte účastníkov (deväť) jeho jesenný primát zásluhou najlepšieho priemeru (5 138) zrazených kolkov konkurencia už nemohla ničím ohroziť. Rezervy Sučian a košických HS po výhrách iba vyrovnávali stav na 12 bodov. Tieto tri družstvá získali pred odvetou na ďalšie tri celky náskok štyroch bodov. Dramatický súboj videli diváci v Sp. N. Vsi, kde v derby stretnutí rozhodlo v prospech Košíc len 38 kolkov. domácemu kolektívu sa takto "ušlo" v tabuľke iba siedme miesto so ziskom 6 bodov. S nulovým kontom je na poslednej priečke Jelšava. Najlepšími hráčmi po výkonoch 913, 886 a 882 kolkov sa stali T. Pašiak z Jelšavy, Karchutňák zo Sp. N. Vsi a Ludrovský z HS Košice.

Ženy Šariša cestovali na nanajvýš "horúce" dráhy do Podbrezovej s úmyslom pokúsiť sa v kvalitnom hracom prostredí o nemožné a skončiť v tabuľke na vedúcej pozícii. Domáci celok bol však proti tomu a "nadelil" svojmu súperovi v konečnom hodnotení celkom 220 kolkov. Kým hosťujúci Slavoj zahral svoj štandard, teraz už jesennému majstrovi z Podbrezovej vychádzalo takmer všetko. Konečný súčet 3 232 kolkov prekvapil nejedného odborníka podobne, ako dva výkony jeho pretekárok na hranici 600 kolkov! Zápas bol vyrovnaný iba po vystúpení úvodných párov, kedy v prospech domáceho kolektívu hovorili len štyri kolky. Rozhodujúci zlom nastal v "polčase", keď hostia prehrávali rozdielom 101 kolkov. Podbrezovčanky tak majú na svojom konte 14 bodov. O dva menej získali prenasledujúce družstvá bratislavských Spojov, Sučian a V. Šariša. O poradí medzi nimi rozhoduje priemer zrazených kolkov. Piate miesto si vybojovala Sp. N. Ves (8 bodov) a posledné desiate patrí košickej Lokomotíve, ktorá sa tešila z jedinej výhry. Vo svojich družstvách najlepšie zahrali - V. Šariš: Klimková 541 a Vargová 527, Sp. N. Ves: Szentkerestyová 497, Košice: Šislikovská 474 kolkov. Pre porovnanie - Valigurová s Vaňkovou (obidve Podbrezová) ich zrazili 591 resp. 590.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.