Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Šarišanka vyrovnala sériu play-off o bronz

Sportnet|Publikované 25. mar 2013 o 23:00

Majsterkami Slovenska v hokeji žien sa stala Spišská Nová Ves, ktorá sériu play –off o zlato zvládla bez zakopnutia.

Súboj o bronz však pokračuje.

PREŠOV. V hre o bronzové medaily sú aj prvoligové hokejistky ŽK Šarišanka 2000 Prešov.

Stav série, hranej na tri víťazné zápasy, je po dvoch dueloch pod Tríbečom a dvoch v metropole Šariša medzi Topoľčanmi a Prešovom nerozhodný 2:2. Rozhodujúci zápas sa hrá v stredu 23. marca na topoľčianskom ľade.

Dva víkendové zápasy v Ice aréne teda rozhodnutie o zisku medailí nepriniesli. V prvom prehral Prešov s Topoľčanmi 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 0: 1). Góly domácich dali Moravčíková a Novotná.

Na druhý deň už Šarišanka súperky k slovu nepustila a sériu play–off o bronz vyrovnala. Prešov vyhral nad Topoľčanmi 4:0 (0:0, 1:0, 3:0). Góly: Mišková 2, Kolová, Čurmová.

Šarišanka hrala v zostave: Kolová – Tóthová, Čurmová, Brémová, N. Paľová, Jašová – Novotná, J. Štofaníková, Mi. Stašová – Fortunová, Kolová, Mišková – Čarnoká, S. Štofaníková, Moravčíková – Sabolčinová.

Rozhodne sa zajtra v Topoľčanoch

„Naše zápasy s Topoľčanmi počas celej sezóny sa vyznačovali vyrovnanosťou,“ zhrnul tréner Šarišanky Jaroslav Baláž.

„Taký bol aj prvý zápas o bronz na našom ľade. Avšak už s typickými znakmi série play off. Nervozita, nesúrodná hra nám vyniesli prvý inkasovaný gól. V druhej tretine sme mali desaťminútovku, počas ktorej súperky nevedeli, kam skôr skočiť. Na ľade sme ich drvili, vytvárali jednu šancu za druhou, ale vyťažili iba jediný gól. V tretej zase museli odpovedať vyrovnávajúcim gólom. Nasledovalo tretie predĺženie v série v rade a rozhodujúci gól Topoľčian. Druhý zápas sa hral už jednoznačne v našej réžii. No nebolo jednoduché dať na druhý deň po smolnej prehre dievčatá dokopy, hlavne psychicky. Klobúk dole, zahrali veľmi dobre a šancu na zisk bronzových medailí si uchovali. Zajtra sa hrá rozhodujúci zápas v Topoľčanoch. Z nášho družstva však museli tri hráčky na zraz slovenskej reprezentácie. Nechápem, naplánovať ho na pokračujúcu sériu play–off. Ťažké víkendové zápasy v nohách, cesty na zraz, potom za nami do Topoľčian. Sám som teda zvedavý, ako to Fortunová, Čurmová a Novotná zvládnu. Šance na medaily sú však otvorené rovnako pre oboch. Ja ale verím svojim dievčatám. Zaslúžili by si dobrú sezónu zavŕšiť medailovým ziskom.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.