Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Šarišanka rozhodla v prvej tretine

Sportnet|Publikované 15. nov 2005 o 00:00

Prešov Pred posledným kolom základnej časti prvej hokejovej ligy žien si Šarišanka Prešov víťazstvom pod Uprínom zvýšila šance na vstup do nadstavby

z druhej pozície. K tomu potrebuje spraviť ešte jeden dôležitý krok. V šiestom kole (v sobotu 19. 11. o 19,30 h) na domácom ľade zdolať Spišskú Novú Ves.

HC 05 Banská Bystrica ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

"Do Banskej Bystrice sme kvôli zdravotným dôvodom cestovali v pozmenenom zložení. Patrí sa ale podotknúť, že mladé adeptky na prvoligové dresy Šarišanky sa už vážne núkajú do pozornosti. Nuž šancu dostali," vraví manažér prešovského tímu Jaroslav Sabol. Prešovčanky vsadili zrejme na úvod, pretože ako ukázal neskorší priebeh, o výsledku rozhodla práve prvá tretina stretnutia. "Od prvej minúty sme domácim dali jasne najavo, aké sú naše ciele. Z viacerých šancí sa nám podarilo dve premeniť, čo pred ďalším priebehom bolo dobrým základom. Väčšinu zápasu malo pod kontrolou naše družstvo. Prím hrali skúsené sestry Rakové, J. Štofaníková, Ma. Stašová. Dobre im však kontrovali aj naše mladé hráčky. V obrane Piskurová, v útoku Mi. Stašová, S. Štofaníková, Lučová. Naša hra mala už lepšiu fazónu ako v predošlých zápasoch. Keď však Bystričanky v 47.minúte znížili, prežívali sme aj ťažké chvíle. Dievčatá však bojovali a podržala nás aj gólmanka Képesová."

Šarišanka: Képesová Ed. Raková, Piskurová, Knutová, Konečná Er. Raková, Lučová, Hamborská Ma. Stašová, J. Štofaníková, S. Štofaníková Boháčová, Maričáková, Mir. Stašová. Tréner: R. Ruščák. Góly Prešova: Er. Raková (na snímke), J. Štofaníková.

Súvisiace články