Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šarišanka prehrávala dva razy už o tri góly, nakoniec uhrala cennú remízu

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

MHK Martin - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 4:4 (4:2, 0:2, 0:0)Martin - Dve kolá ostávajú do konca základnej časti prvej hokejovej ligy. A tak najmä boj

MHK Martin - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 4:4 (4:2, 0:2, 0:0)

Martin - Dve kolá ostávajú do konca základnej časti prvej hokejovej ligy. A tak najmä boj o miestenku v prvej štvorke, znamenajúcu účasť v play off, vrcholí. O šancu hrať v štvorici najlepších sa stále pasujú i hokejistky Šarišanky. Zverenkyne prešovského trénera Jaroslava Sabola sú po dvanástich kolách piate o dva body za štvrtými Topoľčanmi a tri za tretím Zvolenom, ktorý je ich najbližším súperom túto sobotu na domácom ľade. Aj z tohto výpočtu má každý získaný bod pre Prešovčanky cenu zlata. Aj ten z Turca, ktorý vydreli v zápase, zdanlivo už po nečakanej sprche v úvode stratenom...

"Martinčanky, niekoľkonásobné majsterky Slovenska, nastupovali bez dvoch kľúčových hráčok, nuž sme nepredpokladali takýto ich raketový nástup. Po kanonáde a našich hrúbkach už po necelých ôsmich minútach viedli ale domáce 3:0. Za takýchto okolností to s nami vyzeralo zle, nedobre," priznáva J. Sabol. "Okamžite som robil v zložení družstva korekcie. Do hry zasahovali len dve obranné dvojice a i útočné formácie som poprehadzoval. Potom sme pokračovali celkom inak než ako začali. Prvú tretinu sme síce prehrali o dva góly, no v druhej sa už presadili výraznejšie a vyrovnali. Domáce, ako sa vraví, mali sme už na lopate. Vytvorili si i ďalšie šance. Puk neraz poskakoval na bránkovisku súpera, no potom už nie a nie prejsť do siete martinskej brány. Možno sme mali tentoraz i na výhru. Avšak po tom, čo sme dvakrát v zápase prehrávali o tri góly, zaslúžia si naše dievčatá uznanie. Dokázali sa zmobilizovať, striasť značnú psychickú príťaž a bojovali do konca statočne o čo najlepší výsledok."

Zo zápisu:

Góly Šarišanky: Veličková 2, Jurčová, Fecková. Prešovčanky hrali v zostave: Frantová - Šalatová, Knutová, Jurčenková, Ed. Raková, Hrišková, Gdovinová, Tvarúžková - Bartáková, Fecková, Mihályová - Jurčová, Sabolová, Veličková - Buchová, Štofaníková, Er. Raková - Kolcunová, Hamborská, Piskurová.

Predposledné stretnutie základnej časti prvej hokejovej ligy odohrá Šarišanka Prešov túto sobotu (od 19,30 h) doma so Zvolenom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.