Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šarišanka postúpila z druhej priečky

Sportnet|Publikované 21. nov 2005 o 23:00

Prešov Posledné kolo základnej časti prvej hokejovej ligy žien v skupine Východ rozhodlo o postupujúcich do celoslovenskej časti, ktorá začne o dva

týždne. Prešovské hokejistky si v nej vybojovali účasť z druhej priečky ostatným víťazstvom nad Spišiačkami.

ŽHK 2000 Šarišanka Prešov HC Spišská Nová Ves 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Prešov: Képesová Ed. Raková, Kolcunová, Knutová, Konečná Er. Raková, Čupková, Hamborská Ma. Stašová, J. Štofaníková, S. Štofaníková Lučová, Strambová, Bogdaňová Mi. Stašová. Góly: Čupková 2, Strambová, Hamborská Jochmanová.

"Vyznie to možno paradoxne, ale v prvej tretine sa naše družstvo hľadalo a celkovo to nebol pohľadný hokej. Napriek tomu, práve táto časť rozhodla o výsledku. Hlavne zásluhou využitia šancí, ktoré sme si vypracovali. Dievčatá sa síce snažili, ale fakt, že sme nastúpili vo výrazne pozmenenom zložení, sa prejavil. V druhej a tretej tretine súhra už fungovala lepšie. Bol to vyrovnaný zápas. Spišiačky si taktiež vypracovali viacero streleckých pozícií, no naša gólmanka Képesová bola zase oporou, zlikvidovala aj niekoľko samostatných nájazdov súperiek. Aj keď konečný výsledok je v podstate jednoznačný, samotný priebeh zápasu taký nebol. Podstatné je však najmä to, že sme vyhrali o tri góly. Takto máme lepšie skóre a do celoslovenskej časti by sme mali vstúpiť z tretej pozície," povedal na margo postupu manažér Šarišanky Jaroslav Sabol.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.