Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šarišanka postúpila do nadstavbovej časti z výbornej tretej pozície

Sportnet|Publikované 19. nov 2003 o 00:00

Prešov - Základná časť prvej hokejovej ligy žien skončila zápasmi počas uplynulej soboty a pondelka. ŽHK Šarišanka 2000 Prešov mala už pred dvojicou

súbojov s MHK Martin účasť medzi štyrmi družstvami v nadstavbovej časti istú. Išlo "len" o to, z akej pozície do nej pôjde. Po prehre v Turci a remíze v Šariši je už isté, že Prešovčanky sú tretie so sedemnástimi bodmi a horším skóre za druhým Martinom. Prvý je Zvolen (23), štvrtá Spišská Nová Ves (16). Tým pádom podľa súťažného kľúča ich v prvom zápase nadstavby čaká do tretice túto sobotu opäť Martin...

V sobotňajšom stretnutí na martinskom ľade prehrala Šarišanka 3:4, hoci po prvej tretine viedla. Aj doma v pondelok dala prvý gól. Ďalšie však už nie a tak štvornásobný slovenský majster v poslednej tretine vyrovnal. "Boli to dva ozaj vyrovnané súboje," vraví prešovský tréner Jaroslav Sabol. "Vo finišoch oboch sa nám ale vrátilo neodtrénované z ostatných týždňov. Maródka nám totiž robila značné problémy. Viaceré hráčky nastupovali nedoliečené, so sebazaprením. To sa ale dlho robiť nedá. Nad Martinom sme v ostatných dvoch zápasoch vyhrali prvé tretiny. Nie však náskokom, ktorý by reálne vyjadril naše skutočné možnosti. Napríklad, v Martine len Veličková za stavu 1:2 nepremenila štyri samostatné nájazdy na súperovu brankárku. Aj doma sme mali šance a nedali. Lenže toto nebola pravá príčina našej prehry v prvom zápase. Tam nás rozhodcovia vylučovali nanajvýš prísne a domáce v početnej prevahe trestali. Nakoniec bolo dobré sa trochu, hoc aj takýmto spôsobom, popáliť. Do nadstavby pôjdeme určite viac poučení."

V nadstavbovej časti prvej hokejovej ligy žien sa spomenuté štyri družstvá stretnú dvojkolovo každé s každým. Potom podľa umiestnenia prvé semifinále bude hrať prvý so štvrtým a druhé druhý s tretím.

Zo zápisov:

MHK Martin - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) - góly hostí: Sabolová, Veličková, Er. Raková.

ŽK 2000 Šarišanka Prešov - MHK Martin 1:1 (1:0, 0:0, 0:1) - za domáce skórovala Sabolová.

Prešovčanky hrali v zložení: Frantová - Fecková, Ed. Raková, Jurčenková, Knutová, Šalatová - Lempeľová, Sabolová, Mihályová - Veličková, Štofaníková, Er. Raková - Hamborská, Kolcunová, Hrišková.