Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šarišanka odštartovala sezónu výhrou

Sportnet|Publikované 12. sep 2012 o 22:00

Ženský hokejový klub Šarišanka 2000 Prešov odštartoval prvoligovú sezónu 2012/2013. A hneď v úvodnom kole zaknihoval výhru na súperovom ľade.

PREŠOV. Zverenky trénera ŽHK 2000 Prešov Jaroslava Baláža v porovnaní s minulým ročníkom so značne pozmeneným kádrom zvíťazili v Topoľčanoch najtesnejším rozdielom.

HC Topoľčany – Šarišanka Prešov 5:6 (2:3, 2:1, 1:2)

Prešovčanky nastúpili v zložení: Jablonovská (Pavláková) – Kolcunová, Paľová, Ed. Raková, Čurmová, Jašová – Fortunová, J. Štofaníková, Mi. Stašová – Mišková, S. Štofaníková, Ma. Stašová – Drdáková, Štofanková, Čarnoká – Sabolčinová. Góly Šarišanky. Ma. Stašová 2, S. Štofaníková, Kolcunová, Ed. Raková, Mi. Stašová.

S novými i staronovými tvárami

Na premiérový súboj nového prvoligového ročníka nastúpili hokejistky prešovskej Šarišanky s novými i staronovými tvárami.

„Rozlúčili sme sa maďarskými reprezentantkami, no na ich miesta prišli rovnako kvalitné hráčky,“ tvrdil nám tréner ŽHK Šarišanka Jaroslav Baláž.

„Brankárka Jablonovská, juniorská reprezentantka pochádza zo Spiša, ale do Prešova, kde študuje prestúpila z bratislavského Slovana. Z Popradu sme získali krídelníčku Drdákovú. Z Banskej Bystrice sa do materského klubu vrátili obrankyňa Kolcunová a útočníčka Martina Stašová. Všetky nové hráčky bolo v prvom majstrovskom zápase na ľade cítiť. Dobre však zahralo celé naše družstvo. Topoľčany nás v minulej sezóne zdolali v súboji o bronzové medaily 2:1 na zápasy. Sme radi, že aspoň takto sme neúspech z minulej odčinili úspešným štartom v novej sezóne.“

V druhom kole, v sobotu 15.9. od 19.30 hodiny, hostí Šarišanka Prešov na ľade Ice arény úradujúceho vicemajstra zo Spišskej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.