Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šarišanka na ľade majstra ustála uragán až po prvej tretine

Sportnet|Publikované 1. okt 2002 o 22:00

HC VTJ Topoľčany - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)Prešov - Na ľade úradujúceho slovenského majstra hokejistky prešovskej Šarišanky

HC VTJ Topoľčany - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Prešov - Na ľade úradujúceho slovenského majstra hokejistky prešovskej Šarišanky nepochodili. "Prepískli" najmä prvú tretinu stretnutia, v ktorej inkasovali štyri góly. Ako ukázal neskorší priebeh súboja v Topoľčanoch, rozhodujúce pre konečný výsledok.

"Napriek tomu, že sme hrali na ľade majstra, chuť bodovať v jeho domácom prostredí nám nechýbala. Avšak len pred prvým bully," zvýrazňuje tréner Šarišanky Prešov Jaroslav Sabol (na fotografii). "Azda až prílišná snaha prekvapiť, zväzovala našim hráčkam ruky i nohy. Niežeby nechceli, to nie. Proti ním však stál súper, hrajúci od prvých minút vo veľkom štýle. Hral jednoducho hokej, v ženskej súťaži s vizitkou extratriedy. V polovici prvej časti bolo už 3:0, čo naše vyhliadky na prípadný úspech výrazne zahmlievalo." Po prvej prestávke však domáci uragán ustal. Zrejme pod dojmom dostatočného náskoku. Alebo sa nastav vo výkone Šarišanky taký rapídny obrat?, vyzvedáme od J. Sabola. "Zmeny, v snahe niečo so zápasom robiť, som spravil už v priebehu prvej tretiny. Nič ale nepomáhalo. Slabo sme hrali najmä v defenzíve. V prestávke sme asi ale povedali, že skúsime ešte zabojovať o čestný výsledok. Nepripustíme, trebárs desaťgólový debakel. Som rád, že aspoň druhá výzva na adresu družstva zabrala a zvyšok zápasu dohrali vo vyrovnanom súboji. Pravda, Topoľčany už hrali zjavne v pohode a z miery ich nevyviedol ani náš druhý gól. Dohrali sme však so cťou, so vcelku prijateľným výsledným rezultátom."

Góly Šarišanky vsietila Veličková. Prešov: Frantová - Hrišková, Ed. Raková, Jurčenková, Knutová, Šalatová, Gdovinová, Tvarúžková - Lempeľová, Štofaníková, Mihályová - Jurčová, Sabolová, Veličková - Balogová, Er. Raková, Kolcunová - Hamborská.

V najbližšom kole, v sobotu 5. októbra od 19, 30 hostí Šarišanka na ZŠ v Prešove HC Martin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.