Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šarišania útočia na prvú štvorku

Sportnet|Publikované 19. jan 2009 o 23:00

Skvele si v tomto roku počínajú prešovskí prvoligoví hokejisti. HC Prešov 07 ukrojil z desaťbodovej straty na štvrtý Dolný Kubín už deväť bodov. V

aktuálnej tabuľke mužstvo trénerov Peter Křemen - Igor Liba preskočilo Trebišov a na piatej priečke na štvrtú pozíciu stráca už len jediný bod.

PREŠOV. HC Prešov 07 síce po Novom roku nezdolal na ľade Ice arény vedúcu Spišskú Novú Ves, no v ďalších zabral. Prešovčania vyhrali v Detve, doma zvlášť dôležitý zápas s Dolným Kubínom.

Prešovský tím zaberá

Úspešne si tím trénera P. Křemena a asistenta I. Libu počínal v dvoch stretnutiach po sebe na súperových štadiónoch. Šarišania presvedčivo vyhrali derby v Michalovciach. Následne vonku nepodcenili ani predposledný Lučenec. Mužstvo HC Prešov 07 zúročuje vytvorené podmienky vedením klubu. Hra i výsledky potvrdzujú, že návraty vlastných odchovancov zo zahraničia sú jednoznačným prínosom. Vzostup formy ukazujú ďalší ťahúni. Napríklad naostatok v Zemplíne góly Šarišanov zariadili skúsení starší hráči Fabuľa, R. Pucher, Majer, Gönc. To akoby bolo výzvou pre generáciu mladších hráčov. Po dva góly v Lučenci dali Troliga a Suja, premiérovo sa strelecky zapísal jeden z odchovancov, navrátilec z poľského Sanoku Caban.

Dnes s Trebišovom, v piatok s Bardejovom

Prešovčania teda vykročili za útokom na prvú štvorku prvoligovej tabuľky ráznym krokom. V ďalších dvoch kolách sa im núka možnosť do nej preraziť. Šarišania hrajú v nich dvakrát doma. Dnes (17.30 h) hostia Trebišov. Ak nezaváhajú a Dolný Kubín nepochodí na ľade druhých Piešťan, môžu nielen bodovo odskočiť od trebišovského tímu, ale dostať sa pred Kubínčanov. V piatok potom čaká prešovských hokejistov v Ice aréne ďalšie východniarske derby, tentoraz s Bardejovom. Hokejistov čaká teda určite týždeň, ktorý môže dosť prehovoriť do poradia na vrchných poschodiach prvoligovej tabuľky.

JÁN LEŠKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.