Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Šarišania prelomili žilinský komplex

Sportnet|Publikované 13. dec 2002 o 23:00

VK PU Prešov - Žilina 3:0 (25, 23, 14)Prešov - V stretnutí 11. kola extraligy volejbalistov privítali pri Toryse celok Žiliny, s ktorým Prešovčania

VK PU Prešov - Žilina 3:0 (25, 23, 14)

Prešov - V stretnutí 11. kola extraligy volejbalistov privítali pri Toryse celok Žiliny, s ktorým Prešovčania posledných päť zápasov prehrali. V prvých dvoch setoch sa domáci potrápili, vyhrali ich až v koncovke, keď v rozhodujúcich momentoch účinne blokovali. V treťom dejstve sa ku dobre hrajúcemu Škvarekovi pridali v útoku Gešperík a set mal jednoznačný vývoj. Domácim sa podarilo prelomiť žilinský komplex, posilnili si tretie miesto v tabuľke a pred dnešným zápasom s Dubovou (18.00 hod.) si vytvorili dobrú východiskovú pozíciu pre poistenie postupu do prvej štvorky.

Prešov: Kempa, Škvarek, Červeň, Sopko st., Špaček, Gešperík (libero Varchol, Váhovský). Hralo sa 71 minút pred 250 divákmi rozhodovali Höger a Hank.