Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Šarišania na prešovskom ľade privítajú Spišiakov

Je v príprave. Z hráčov, čo účinkovali naposledy v drese HC 07, trénuje i Ľubomír Caban. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 8. aug 2013 o 00:00

Od začiatku tohto týždňa sa hokejisti HC Prešov 07 „schladzujú“ v sparnom počasí na ľade.

Je to však výhoda vykúpená tvrdými tréningovými dávkami, lebo objem prípravy v auguste má značné parametre.

PREŠOV. Zajtra o 17. hod. absolvujú Šarišania úvodný prípravný zápas doma so Spišskou Novou Vsou, ktorý trénerovi Branislavovi Kohutiarovi prinesie prvé poznatky o schopnostiach adeptov.

Tých sa zišlo vo výcvikovom tábore dosť, ale nie každý bude mať miesto na súťažnej prvoligovej súpiske v novom ročníku.

Kouč podotkol, že na budúci týždeň už začne triediť aktérov a nevylučuje prvé zmeny a odchody.

Prevaha mladíkov

Rovnako nie je vylúčené ani to, že sa na skusoch objaví ešte ktosi ďalší. Kým na začiatku spoločnej tréningovej driny ešte daktorí jednotlivci chýbali, a to aj z tých, čo majú platné kontrakty (Prokop, Malina), momentálne je situácia už prehľadnejšia.

Z kádra, čo účinkoval v súťaži v minulej sezóne, absentuje nateraz iba Prokop. Ten si spôsobil nešťastnou náhodou na dovolenke (pád na skútri) prasknutie kostičky v priehlavku a k partii sa pripojí o niekoľko dní neskôr.

Okrem siedmich mladých odchovancov Prešova pribudli tiež borci, čo opustili košickú juniorku (Kohutiar ml., Knap, M. Tkáč, T. Tkáč), rovnako aj útočník Halás, ktorý pôsobil naposledy v Bardejove.

Z kádra víťaza ostatného ročníka I. ligy sa ukázal aj Ľ. Sabol (obranca).

„Momentálne sa ešte nevie, či zostane, ale mám záujem na tom, aby to tak bolo,“ podotkol kormidelník HC 07.

Z minulého kádra trénujú Kmeť, V. Sabol, Kivader a Caban.

„Tiež tieto záležitosti treba doriešiť, všetko sa to ukáže v priebehu ďalších dní. Pokiaľ ide o Vartovníka, nezapojil sa do prípravy a pravdepodobne nebude z jeho ďalšieho pôsobenia v Prešove nič.“

Z Čiech (Jihlava) sa ukázali traja mladí hráči - Fusek, Pomětlo (útočníci) a Randa (obranca).

Na skúšku dorazil aj Trenčan Ružička (obranca) a útočník Brveník (odchovanec L. Mikuláša, naposledy hral v cudzine).

„Dovedna zaberá 23-24 borcov plus brankári. Po zápase budúci utorok sa rozhodneme, ktorých chlapcov si necháme ďalej. Predpokladáme, že pohyb v kádri oboma smermi v auguste neustane.“

Zanedbali individuálnu prípravu

Prešovčania majú nabité dni. Predpoludním začínajú posilňovňou, potom idú na ľad. Popoludní nasleduje druhá fáza korčuľovania a nácviku herných činností.

„Hľadáme optimálne zloženie jednotlivých formácií, zostavy a naberáme korčuliarsku kondíciu. Venujeme sa kombináciám, nácviku herných modelov.“

A ako ste spokojný s tým, ako sa zverenci individuálne pripravovali? – obrátili sme sa na B. Kohutiara: „Niektorí nič nezanedbali, ale na daktorých už teraz badať, že majú resty. Preto sa musia do toho dostať čím skôr a presvedčiť, že si miesto zaslúžia.“

Nuž, konkurencia je značná a kto teraz nezaberie, môže sa s vidinou nového kontraktu rozlúčiť. Aj preto v nastávajúcich prípravných súbojoch pôjde pre väčšinu hokejistov o naozaj dosť – ich budúcnosť.

Súvisiace články