Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šarišania konečne "vygumovali" zo svojho konta nulu

Sportnet|Publikované 2. okt 2002 o 22:00

Veĺký Šariš - Jedným zo staronových účastníkov tohtoročnej kolkárskej extraligy mužov je aj družstvo Slavoja Veľký Šariš. Po prvých dvoch jesenných

kolách ostávali kolkári spod Šarišského hradu hodne dlžní svojej historickej povesti.

V premiérovom kole nevyužili k bodovému zisku dokonca ani vlastné prostredie. Za súpera mali pritom "papierovo" menej zdatný Hlohovec. Zdá sa však, že ich trápenie by sa mohlo skončiť. V treťom kole dosiahli totiž výkon, ktorý vzbudzuje istý optimizmus. Hra mala konečne svoju fazónu a súper z Trstenej stal zaskočený. Nech sa snažil ako chcel, rozdiel 239 kolkov tentokrát spravodlivo vyjadroval pomer síl na dráhach. Dvaja hráči viac než bezpečne prekonali hranicu 900 kolkov a v jednom prípade ju atakovali. To už v tomto prostredí diváci dávnejšie nevideli. V poslednom kole viac kolkov než 5300 dokázali zraziť už len v kvalitatívne neporovnateľne lepších podmienkach družstvá Bratislavy (Interu a Spojov) a na ich dráhach celky Modranky, Hlohovca a Sp. N. Vsi. Práve s posledne menovaným kolektívom sa v jeho prostredí stretnú Šarišania už túto sobotu. Pre domáci celkom ktorému patrí v tabuľke posledná priečka to bude zároveň boj o prvé extraligové body. V Sp. N. Vsi nepadajú kolky práve najhoršie a preto sa očakáva skutočne vyrovnané a kvalitné východoslovenské derby.

Príjemným prekvapením pre priaznivcov veľkošarišských kolkov je aj doterajšie účinkovanie prvoligových žien. Najprv po dvoch šťastných výhrach a teraz viac než presvedčivej sa ujali vedenia v tabuľke, keď na svojich prenasledovateľov už majú náskok dvoch bodov. Zdá sa, že disciplína 120 hodov združených im "sedí" viac než predtým aj bodovo zvýhodňovaných 100 hodov. V "rukách" majú pomaly 3000 kolkov kolektívnych a problémom nie je ani individuálnych 500 kolkov ako hranica vyznačujúca istú kvalitu. Na svoje si tak prichádzajú aj vekovo mladšie pretekárky, pre ktoré je táto súťažná forma viac atraktívnejšia. V neposlednom rade láka do hľadiska aj viac divákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.