Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šarišania doma nezaváhali, oba zemplínske kolektívy vyšli strelecky naprázdno

Sportnet|Publikované 10. dec 2002 o 23:00

Bratislava - Prvá hokejová liga mala včera na programe zápasy 25. kola.Prešov - Prievidza 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) - Po dvoch prehrách na súperových

Bratislava - Prvá hokejová liga mala včera na programe zápasy 25. kola.

Prešov - Prievidza 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) - Po dvoch prehrách na súperových ľadoch sa hokejisti Farmakolu predstavili na domácom ľade. V zápase s Prievidzou podľa "papierových" prognóz, boli jeho jasným favoritom. Stretnutie sa však vyvíjalo trochu inak, než si Prešovčania predstavovali. Už v prvých dvoch minútach brankár Prešova Milý, inak najlepší hráč zápasu, bravúrne zasahoval. V 12. min. však hostia šli predsa len do vedenia. Dlho sa z neho však netešili. Po necelej minúte Horňák delovkou od modrej vyrovnal. Ani tento gól Prešovčanov však na koňa neposadil. Až na začiatku tretej časti Verešpej zúročil presilovku. Súboj s konečným otáznikom definitívne rozuzlil až 11 sekúnd pred sirénou Baránok v čase, kedy hostia odvolali svojho brankára...

Góly: 13. Horňák, 42. Verešpej, 60. Baránok - 12. Siebert. Pred 430 divákmi rozhodovali Matula - Bednár, Tornay, vylúčení 5:4, presilovky 1:0.

J. LEŠKO

Dubnica - Trebišov 7:0 (1:0, 0:0, 6:0) - V Dubnici sa až do konca druhej tretiny hral hokej len priemernej ligovej úrovne. Domáci z územnej prevahy vyťažili len gól v presilovej hre a hostia sa spoliehali na ojedinelé brejky, avšak výborného Sivého v bránke domácich sa im nepodarilo prekonať. Výkon Dubničanov sa po góle Masaryka zmenil na malú exhibíciu, výkonom v poslednej tretine a hlavne dosiahnutým výsledkom Dubničania potvrdili svoje postavenie v tabuľke.

Góly: 17. a 60. Kolínek, 43. Masaryk, 44. Jakubík, 46. Betka, 49. M. Tatar, 50. M. Pažítka. Pred 500 divákmi rozhodovali: Paučo - Rohoň, Vojtek, vylúčení: 3:4, navyše Kniar (Trebišov) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0.

Michalovce - Nitra 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) - Michalovčania sa nezľakli vedúceho celku, tlačili po celý zápas súpera, no z množstva šancí nedokázali nič vyčarovať, aj brankár hostí Račko veľa vychytal. Nitrania mali iba zopár akcií a nakoniec si odniesli dva body. Deľba by bola zaslúženým vyjadrením síl.

Góly: 6. P. Ivičič, 26. Ozimák. Pred 800 divákmi rozhodovali: Druga - Ištoňa, Štec, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: P. Bystrica - B. Bystrica 3:2

(1:1, 2:1, 0:0). Góly: 3. a 35. Molnár, 31. Zelenka - 8. Pažitka, 28. Bačkor. Zvolen B - Topoľčany 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Góly: 20. Ďubek, 28. Kulich, 40. Čop, 45. Malček, 47. Bela - 12. Guričan, 48. Štekláč. Ružinov - Senica 6:7 (3:2, 1:1, 2:4). Góly: 6., 34. Funta, 13., 45. Söke, 19. Šimúnek, 58. Přemyl - 18., 41., 47. Krumpál, 18., 44. Baránek, 24. Prokop, 47. Bohuš.