Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šarapovová má i to, čo sa kúpiť nedá

Sportnet|Publikované 10. sep 2006 o 22:00

Kritizovali ju za životný štýl, kontroverzné komentáre, no ruská tenisová kráska Maria Šarapovová si žila vlastným životom. Aby sa včera v New Yorku dočkala druhého grandslamového titulu v kariére. Chutil sladučko, veď v semifinále tenisového US Open ...

FOTO

Kritizovali ju za životný štýl, kontroverzné komentáre, no ruská tenisová kráska Maria Šarapovová si žila vlastným životom. Aby sa včera v New Yorku dočkala druhého grandslamového titulu v kariére. Chutil sladučko, veď v semifinále tenisového US Open v New Yorku nadelila v semifinále svetovej jednotke Francúzke Amelii Mauresmovej dva kanáre (druhý set prehrala 4:6). Vo finále si poradila i so svetovou dvojkou Belgičankou Justine Henninovou-Hardennovou. Vyhrala hladko 6:4, 6:4 a stala sa len ôsmou hráčkou za posledných tridsať rokov, ktorá na jednom grandslamovom turnaji vyprášila svetovú jednotku i dvojku.

Po využitom mečbale 19-ročná Sibírčanka, žijúca na Floride, od šťastia pokľakla a hlavu si schovala v dlaniach. Potom pred zrakmi 24-tisíc fanúšikov prijala gratuláciu od premoženej Belgičanky a utekala vystískať svojho otca Jurija Šarapova. Akcie firmy Nike, ktorej vkusný čierny dres mala počas finále na sebe, v tom momente rapídne stúpali. Táto spoločnosť nasadila počas US Open do éteru reklamu, v ktorej je ruská tenistka hlavnou hviezdou. Dominuje v nej jej hrdelný výkrik, ktorý rámcuje slogan: "Cítim sa krásna, keď kvílim."

Šarapovová bola vo finále agresívnejšia a hoci predchádzajúce štyri duely s Belgičankou prehrala, teraz jej nedala šancu. "Dala som jej až príliš veľa možností diktovať hru," povzdychla si porazená Justine, ktorá bola v tomto roku vždy vo finále. Vyhrala však len parížsky Roland Garros. "Byť porazená vo finále je asi ten najhorší variant," priznala smutne.

Za prvenstvo si Maria zarobila 1,2 milióna dolárov, no o peniaze jej v tomto prípade vraj vôbec nešlo. "Grand slam je o niečom inom. Titul sa kúpiť nedá. Keď sa topíte v peniazoch, môžete si kúpiť skvelú raketu, zaplatiť toho najlepšieho trénera, ale titul sa kúpiť nedá. Preto je to pre mňa taká veľká vec," tešila sa Šarapovová, podľa internetových zdrojov najlepšie platená športovkyňa sveta. Ročne si vraj na odmenách a reklamách zarobí okolo 20 miliónov dolárov. (rh)

foto - reuters

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.